iMac 24″

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware iMac 24″

Zobrazuje sa 19 príspevkov - 1 až 19 (z celkového počtu 19 )
  • Autor
    Príspevky
  • #54504
    janette
    Účastník (Participant)

    Ahoj

    Jedna otazocka na kompetentnych, co je lepsia kupa imac 24″ alebo MBP?

    Janette

    #107413
    DoNaLd
    Účastník (Participant)

    Otazka od kompetentnych, nie je to skor dotaz, co budes robitn a tom PC a kde ? Ci potrebujes mat svoj Apple vzdy po ruke, vsade kde chodis, alebo robis s PC len doma ?

    #107419
    janette
    Účastník (Participant)

    Viac menej pracujem doma, občas sa stane že som aj v exterieroch pracovne no vtedy použijem moj starši notebook.Prave pre to hladam nejake riesenie a radu co je lepsia volba.Na tom notebooku co mam sa uz neda tak pracovat ako by bolo treba.Ci uz MBP alebo Imac 24″ ceny su relativne v jednej hladine tak v podstate je jedno do coho zainvestujem.

    #107420
    DoNaLd
    Účastník (Participant)

    Tak ti to poviem inac, ked mas iMac .. tak je jasne, ze na nom mozes robit “len” doma … coz u notebooku je vyhoda, ze mozes robit aj doma aj v terene … takze ci budes 90% doma pracovat a 10% v terene .. vzdy ta moznost u MBP je .. co sa i iMac asi neda povedat. :)

    #107421
    DoNaLd
    Účastník (Participant)

    A este samozrejme zalezi aj na tom, co vykonavas na tom PC-dlu … ci ti nebude vadit mensi display u notebooku.
    Proste zobrat vsetky za a proti:
    iMac – MBP
    – nemobilny + mobilny
    + velky display – mensi display
    + vykon + vykon
    atd. atd.

    #107422
    Macker2
    Účastník (Participant)

    No to je velka dilema Jannet ale navrhujem kup si iMac 24 a ktomu Macbook a vyriesis dilemu vsak ceny isli celkom slusne dole.

    #107423
    Macker2
    Účastník (Participant)

    lepsie povedane iMac 20″ a ktomu Macbook 1.83 biely a celkova cena dokopy je asi ako MBP17″

    #107424
    Dominik Balogh
    Účastník (Participant)

    janette:

    Odporucal by som MBP, a k tomu kupit este aj externy monitor 19″, mys a klavesnicu. Vyjde to do 80 000, vykon rovnako ako iMac, komfortne doma a mozes s nim aj cestovat. Staci vytiahnut monitor a klavesnicu/mys.

    #107425
    Dominik Balogh
    Účastník (Participant)

    Macker to vyriesil tiez dobre :)

    #107427
    Macker2
    Účastník (Participant)

    SyncMaster 205bw alebo 206bw su celkom slusne 20″ monitory a v podsate za vyborne ceny. Osobne to mam tako zriesene MBP 15″ 2.33G + 20″ 206BW a ktomu apple key + apple wireles mouse a bavim sa.

    #107431
    janette
    Účastník (Participant)

    Mac Blog je super! Dozvedam sa aj take veci o ktorych som nemala ani paru.Macker 2 a bolo by mozne pripojit MBP cez Airport extreme base station/ to som nasla na strankach maczone/ s plazmou Samsung PS 50Q7H??? Ak ano tak mam po probleme a ked to zratam MBP+Airport tak to mam za 77000.Inak dik aj ostatnym za pomoc.

    #107432
    Dominik Balogh
    Účastník (Participant)

    Airport Extreme Base Station je router. To znamena: ak mas doma jedno internetove pripojenie, ale viac pocitacov, tak do routra napojis kabel z internetu, a vsetky pocitace v domacnosti zdielaju jedno internetove pripojenie – bezdrotovo.

    iMac aj MacBook maju bezdrotovu sietovu kartu Airport. Takze nemas problemy so ziadnymi kablami, mozes sa volne pohybovat po byte alebo umiestnit pocitace kde chces, a na vsetkych mas vdaka tomu routru funkcny internet.

    Plazma televizor nemoze komunikovat nijak bezdrotovo, ani sa neda napajat na ten router. Pokial chces pozerat filmy na tom televizore (z MacBooku), tak musis mat specialny DVI-HDMI kabel, ktorym prepojis televizor a notebook.

    #107453
    Macker2
    Účastník (Participant)

    alebo apple tv )))

    #107455
    janette
    Účastník (Participant)

    Apple TV sa da prepojit s plazmou a mozem pouzivat plazmu ako monitor, to co mam na MBP mam sucasne aj na plazme?

    #107458
    DoNaLd
    Účastník (Participant)

    Nie, Apple TV chap nieco ako DVD prehravac postaveny na inej technologii, ktory ma svoj HDD .. kam si dokaze ukladat video subory a je tam nejake menu, cez ktore si vyberas, co budes pozerat. Cize MBP s tym nema nic spolocne. Jedine, ze sa s MBP pripojis na Apple TV a spustis si ten isty film, ktory si si predtym spustila na Apple TV a pozeras akurat na svojej plazme.

    #107462
    Macker2
    Účastník (Participant)

    Na plazme robit neviem ci je dobry napad “myslim ako pracovat na plazme”

    #107464
    Dominik Balogh
    Účastník (Participant)

    Ta plazma ma 50 palcov a rozlisenie len 1366 x 768. Na tom sa neda pracovat, len pozerat z dialky filmy. MacBook Pro ma 15 alebo 17 palcov a vyssie rozlisenie ako ta plazma.

    #107671
    Šuška
    Účastník (Participant)

    iMac je jednoznačně dobrý jako desktop, MBP je zase perfektní jako NB. Je to jednoduché.

    #111450
    vilik12
    Účastník (Participant)

    nema niekto skusenost s vytvaranim siete cez iMac pre touch lebo si vytvorim siet a nechce ma to tam potom pripojit

Zobrazuje sa 19 príspevkov - 1 až 19 (z celkového počtu 19 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.