- Toto téma obsahuje 22 odpovedí, 13 hlasov, a bola naposledny upravená pred 14 years, 4 months od .
- Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Domov › Diskusné Fóra › Pomoc: hardware › Co namiesto dvd romky?
Na macu je vsetko fasa :) vsetko okrem tej hnusnej dvd romky ktoru mi vobec netreba… Nema niekto nejaky navrh co by som tam namiesto nej mohol dat? viem ze su adpatery na HDD/SSD ale nema niekto skusenost s nicim inym nezvycajnym. Mne osobne by tam bodlo narvat nejaku baterku :P
(Mam macbook pro (15) unibody)
mna by zase zaujimalo ze kde by sa dal u nas zohnat ten adapret pre disk. dakujem. piste pripadne aj na moj mail v profile
Ja by som určite dal namiesto DVD mechaniky SSD disk na ktorom by bežal systém (hlavne kvôli rýchlosti čítania z týchto nemechanických diskov). Na pôvodnom by boli všetky ostatné dáta a niektoré aplikácie ktoré by nevyžadovali rýchly prístup disku.
Treba asi pohľadať na internete, pretože u slovenských predajcov som zatiaľ nič podobné nenašiel.
Ja by som dal namiesto dvd romky slot pre zapeknie sendvicov. proste plechova krabicka ohrievana teplom z procaku a strcis sendvic a ono to zapecie ako toasty.
:))
Ponúka to aj slovenský predajca. iBite.
co ponuka?
sendvicovac…
tartarus: aj ja som sa potesil, ze sendvicovac, ved pis zrozumitelne :D
To by tam potom musela byť ale iná diera ;)
itoaster
:D :D Od DVD k iToasteru :D :D
To uz tam rovno moze byt iChef :D
Koniec koncov preco iba toasty :D
Chcem sa spýtať či si to už niekto dal
http://www.ibite.sk/product/owc-data-doubler-instalacia-interny-ramcek-pre-umiestnenie-druheho-hddssd-1406/
namiesto DVD mechaniky lebo nad tým uvažujem ale chcel by som počuť názor niekoho kto to má….
Už to provozujem nejakú dobu. DVD mechanika je na poličke nepotreboval som ju. Mám v macbooku dva 500GB disky teda 1TB a som spokojný. Chcel som spraviť RAID pole, ale potom som si to rozmyslel. Pretože jeden disk má 32MB cashe a druhý len 8MB.
Inštalácia bola bezproblémová. Na iFix je jednoduchý návod.
Zahrievanie nepociťujem, notebook je na stojane. Batériu viac menej nepoužívam tak neviem ani či je nejaký rozdiel vo výdrži. Inak všetko funguje ako má.
Robil si to sam alebo v servise,ja rozmyslam nad SSD diskom+povodny HDD
2shelbygt: ked chces ja ti to urobim
kokos chalani ale sak to je nehorazna cena. uvazujem o otvoreni eshopu, myslim ze toto zahrniem do sortimentu na 100% lebo nasi slovensky dealeri nevedia co si maju pytat :)
vivat slovakia :DDDDDDDD