Boot Camp

Domov Diskusné Fóra Hry na Macu Boot Camp

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 20 )
  • Autor
    Príspevky
  • #78394
    pepohan
    Účastník (Participant)

    Zdravím čitateľov
    Celkom ma zaujíma tato vec:
    1.) veľa ludi nechce mac lebo naň nie sú hry
    2.) na YouTube casto pozeram videa gameplay najnovsich hier ktore idu krásne este aj na geforce 9400m
    3.) píšu v popise, ze hrajú cez BootCamp na Windows 7 64bit
    4.) veď to znamená, ze KAŽDÁ hra sa dá hrať na macu (to je predsa jedno či bootcamp či mac os x)

    alebo idu len dáke hry cez BootCamp?
    Dik za odpovede

    upravené písal som to narýchlo v škole cez chémiu dik za upozornenie

    #269543
    danielvanya
    Účastník (Participant)

    Kazdy Mac obsahuje funkciu Bootcamp. Cez Bootcamp vies nainstalovat akykolvek Windows. Po Instalacii a restartovani si vyberies ktory system chces aby sa nabootoval. Mac OS alebo Windows. Vo Windows si vies pustit taku hru, aku len chces. Na platformu Mac OS este neexistuje tolko hier,kolko na wondows ale vyrobcovia uz zacaju vyávat svoje hry aj na Mac OS, kvoli tomu, lebo coraz viac ludi si kupuje MAC. Podla mojich skusenosti, windows bezi ovela stabilnejsie na MAC pocitaci ako na normalnom PC.

    #269544
    danielvanya
    Účastník (Participant)

    Odkedy Apple dáva Intel CPU do svojich MAC-ov, daju sa vyuzit aj na system Windows.

    #269546
    petiar
    Účastník (Participant)

    Re: “Podla mojich skusenosti, windows bezi ovela stabilnejsie na MAC pocitaci ako na normalnom PC.”

    Mac _je_ normálne PC – rozober svojho Macka a pozri sa dovnútra. ;-)

    #269548
    Kub1k
    Účastník (Participant)

    @Petiar: s tym plne suhlasim, na ziadnom PC nebezia Windows-i tak hladko ako na Mac-u. dokonca aj v jednom teste co som cital na nete bolo jasne napisane: “fastest computer for your windows is mac”.


    @danielvanya
    : presne tak, BootCamp je uz predinstalovany v MacOSX,jedine do Windowsu si ho potom este musis nainstalovat aby drivers bezali ako mali. aj ked nemozem si pomoct ale moj MacBook aj iMac su podstatne teplejsie ked bezia pod Win ako pod Mac, takze tie drivers asi nebudu bohvieco.


    @pepohan
    : “nece” “bootko”-> ukážes mi na prštekoch koľko máš ty rôčkov? to si davaj na pokec do profilu a nie sem. ak ocakavas seriozne odpovede sa nauc najprv seriozne pytat. lebo tak ti poviem ze na k…tne otazky su len k….tne odpovede.

    osobne pouzivam BootCamp s Win7, predtym s WinXP a nevidim ziadne vacsie problemy co sa tyka funkcnosti. najvacsi plus? ked ti padne Win, nabootujes do Mac,pretiahnes subory co potrebujes a dvoma klikmi posles celu Win particiu do teplych krajin.

    #269599
    danielvanya
    Účastník (Participant)

    @Petiar: Je sice pravda ze MAC je podobne ako PC, ale na vyrobu a vyvoj MAC komponentov Apple sám dohliada a vyberá starostlivo. Nechce pouzit lacne suciastky. Pri PC vojdes do obchodu a poskladas is sám Board, Ram-ky, CPU, HDD, Grafiku a mozno tie komonenty nebudu medzi sebou spolupracovat tak plynule ako v MAC. Vela rokov som pouzival Win na PC. Uz druhy rok som uzivatelom OS Leopard na iMac a nevymenil by som to uz za nic iné. Na Lion sa uz neviem dockat. Vrelo odporucam vsetkym. Velká investícia si kupit MAC ale sa oplatí. Aj ceny si Apple vyrobky drzia ovela dlhsie ako ine…

    #313244
    jockerx2
    Účastník (Participant)

    cafte mam taky problem, chcem hrat na iMac hru NFS The Run ale stale pita novsi driver na graf.kartu a ked stiahnem najnovsi z amd furt pise ze mam stary driver.
    Dakujem za odpovede.

    #313249
    Kompi
    Účastník (Participant)

    RE: Jocker

    Problem je v tom, ze apple vyuziva vlastne upravovane drivery a nie referencne. Drivery pod lionom napr nemaju profily pre hry(typ padom na hranie ziadna optimalizacia). Okrem toho aj ked chcu vydat novy driver, schvalovaci a testovaci proces trva daleko dlhsie (preto pise ze stary driver v tvojom pripade).

    Zasadny celkovy rozdiel je v tom, ze windowsy maju DircetX a ten MAC nema, preto je to len emulovane alebo pisane cez OpenGL. Preto je z mojho pohladu zasadny rozdiel medzi MAC a PC co sa tyka hrania a hlavne aj vykonu.

    Ako priklad uvediem. Mate Diablo III beziace na DirectX 9.0c. Pri spustani na MACU ide pod OpenGL, slape daleko pomalsie a optimalizacia je mizerna pri vacsine grafik vo vacsine macov. Nahodite bootcamp (Idealne win7 64bit) a date najnovsie drivery a aha, slape daleko lepsie. V cislach – MBP 2,4Ghz 320M – mac 29 FPS na MAC, 42 na windowsoch.

    Samozrejme ak ma niekto sakra vykonny iMAC ci MAC pro a slape mu to v dobrych framerate, tomu je to jedno. Pre ostatnych je jednoznacna volba bootcam s win7 64bit a parit tak hry.

    #313258
    jockerx2
    Účastník (Participant)

    no ja som tam dal win 7 32bit ultimate , no tak si ma moc nepotesil musim cakat kim daju novy driver….

    #324821
    mk01
    Účastník (Participant)

    btw: ja som uz zrusil aj BootCamp. hram sa v Parallels.

    co sa tyka driverov, daju sa zohnat vykuchane drivery z upravenymi inf subormi. tie potom idu nainstalovat na lubovolnu gfx / syxtem – http://laptopvideo2go.com

    #343852
    BetonKind
    Účastník (Participant)

    mk01

    1. toto mi prezrad ako hras cez parallels ked na mojom imacu chcem hrat battlefield 3 a bohuzial mi to nejde teda ide ale tak pomali ze je to nehratelne.

    2. rozmyslam ze naistalujem si win7 cez boot camp aby sa to dalo hrat len mam otazku mozno uz niekde zaznela ako sa zbavim neskor win7 ked ho uz nebudem potrebovat ?

    Dakujem :o)

    #343853
    peto7532159
    Účastník (Participant)

    BetonKind:
    2. normálne vymažeš Win partíciu a zvyšné miesto sa ti pridá k OS X partícií

    #343854
    BetonKind
    Účastník (Participant)

    aha takze to budem odstranovat zasa cez boot camp, cez boot camp to instalujem a aj mazem neskor ?

    #343855
    peto7532159
    Účastník (Participant)

    áno, cez Sprievodcu Boot Camp

    #343859
    BetonKind
    Účastník (Participant)

    Dik ale prave mi stale iny problem ” no bootable device — insert boot disk and press any key” hm? :(
    Ze by nikto s tmo prOblemom ?

    #344304
    BetonKind
    Účastník (Participant)

    cmd+alt+P+R

    problem vyrieseny

    #349415
    ppetrovic69
    Účastník (Participant)

    mk01:

    zabudni na parallels a proste na mac instaluj CrossOver ;) to je najlepsie riesenie ake existuje ;)

    #349418
    inspektorko
    Účastník (Participant)

    Ano CrossOver je fajn ale nie na vsetko, podobny je WinOnX v mac App store. Plna kompatibilita iba cez BootCamp, bohuzial.

    #361804
    Brano Galuska
    Účastník (Participant)

    caute,
    je potrebne robit zalohu pri instalacii BootCamp? Mam na mysli,ci sa nieco vymaze ked to popripade neurobim..
    Dik za radu

    #361807
    raul
    Moderátor

    no ja som particiu cez bootcamp robil viackrat a nikdy som o nic neprisiel, ale predsa len, je to praca s diskom – ak mas moznost zazalohuj aspon najdolezitejsie veci….

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 20 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.