Baterka

Zobrazuje sa 19 príspevkov - 1 až 19 (z celkového počtu 19 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65740
    juchulienka
    Účastník (Participant)

    Mám taký dotaz – na notebooku predtým mi poradili vždy vybrať baterku von, keď ho mám pripojený na adaptér (ak sa ovšem nenabíjala, to je jasné) vraj tak vydrží dlhšie. Ako je to s macom? Oplatí sa baterku vyberať von, či nie?
    dík

    #182195
    macblogger
    Účastník (Participant)

    ako sa tu niekde pisalo – baterka v macbooku je nezmar a notebooky su hlavne napracu – nerob s nim nic co by ta obmedzovalo. ked sa baterka spotrebuje tak sa kupi nova a je po probleme – baterka v macbooku ma straaaaaaasne dlhu zivostnost.

    #182202
    Rass
    Zablokovaný

    mítus.
    Viac ju poskaaodis opätovným vyberanim a zakladanim ako pouzivanim
    Navise je tam magsave a to ked ti niekto vykopne tak sa ti mac aj s neulozenou pracou vypne leboo nemas baterku…
    To je ako na noc dava tdole kolesa auta aby si ich nezatazoval…

    #182205
    Anonymný
    Neaktívny

    :Dto s tymi kolesami je dobry priklad:D

    #182215
    Serpantes
    Účastník (Participant)

    a ty tie kolesa dole nedavas? To je ako spat postojacky

    #182219
    Raazo
    Účastník (Participant)

    neviem kolko to je straaaaaaasne dlho, ale mne baterka po roku a pol nevydrzi dlhsie ako hodinu a snow leopard mi ju odporuca “vymenit teraz”

    #182220
    mrzo
    Účastník (Participant)

    2 Raazo – no baterky v starsich MacBookoch mali zivotnost tak 2 roky ale vacsinou sa dali pouzivat aj po tejto dobe s tym, ze ti postupne klesala kapacita vyrazne. Smola, ze tebe nevydrzala teda ani tolko (moj odhad je, ze ten tvoj book si niekde v sklade pekne dlho polezal). Ja mam v mojom MB White late 2008 (mam ho tiez tak cca 1.5 roka) a baterka ma 96 health a vydrzi teda stale priblizne to co deklaruju na strankach (cca 4 hodine prace s wifi pripojenim). V novych MacBookoch je situacia ina, baterky by tam mali vydrzat az 3x viac (1000 cyklov?) co uz je podla mna ozaj straaaaaaasne vela na tento typ baterii. :-)

    #182744
    tuc_tuc_tuc
    Účastník (Participant)

    ja tiež vyberám baterku keď som doma…vyberem baterku napojím na adaptér a niekolko hodín ide takto a baterka je hodená na stolíku…..a inak, môže sa baterka úplne vybiť, alebo nie..

    #182747
    raul
    Moderátor

    tuc: tak to robis uplne zbytocnu a hlavne myticku blbost :D

    #191801
    mamvtrubke
    Účastník (Participant)

    mam MB skory2008 a system profiler mi hadze:
    Health Information:
    Cycle count: 472
    Condition: Normal

    neviem ako zistit percenta ale ak myslite toto na hornej lyste tak pri plnom nabiti tam mam vacsinou 100%, malokedy 99. baterku nicim casto. este aj na postel ked si idem lahnut tak kaslem na adaper. plus skola, semtam praca. a v zivote som nesiel na adapter bez baterky. nevyberam ju ani na noc. ani pri vypnutom MB neodpajam adapter.

    by the way… existuje nejaky soft ktory mi o baterke povie toho viac, popripade mi da do poriadku co sa bude dat? nejaky format alebo cojaviem co by jej trosku pomohlo…

    #191802
    raul
    Moderátor

    na info o baterke je dobry istat widget…

    #191811
    Mator
    Účastník (Participant)

    Inac bacha na to ked mate vybratu bateriu a je len na adapteri a niekto odkopne adapter, uz som zazil par ludi co to takto robili a odisli im data na disku alebo cely disk a niekedy su data na nezaplatenie, a ako uz bolo pisane notebook je nas otrok nie mi jeho :-D a ja mam 225 cyklov a 99 percent :-).

    #191813
    termix
    Účastník (Participant)

    Ja mam 750 cyklov a 96 percent :)

    #191814
    termix
    Účastník (Participant)

    A na zobrazenie stavu baterky je dobry tento soft:

    http://www.coconut-flavour.com/coconutbattery/

    #191834
    johnface
    Účastník (Participant)

    baterie Li-Pol si primo zada o nejake vybijeni a nabijeni. Proste ty baterie potrebuji pohyb, kdyz je budete vybijet minimalne, jednou do tydne. Tak ti vydrzi hodne. Ja jsem ji taky setril a setril a po mesici vydrz 3 hodiny, pak jse mi ji zacal vybijet a nabijet a razem bylo 6 hodin. Tedy ja ji jednou do tydne vybiju temer na nulu a jednou pod padaset procent, a zdravi mam porad 100, pocet cyklu 70.

    #191840
    mamvtrubke
    Účastník (Participant)

    dik. vedel som, ze som kedysi videl ten kokosovy program. tak som mierne zarazeny. 89% moc nenadchne.

    #191846
    Mator
    Účastník (Participant)

    Bacha zasa na uplne vybijanie to im tiez skodi :-) sa mi zda ze pod 20% by nemali ist.

    #191947
    johnface
    Účastník (Participant)

    No ja je uplne nevybijim, vzdy mam tak kolem 9 procent. Uplbe vybijeni je az prechod do hibernate, a nechat pet hodin odlezet – dle Apple – kalibrace baterie. MacBook hibernuje, prave kvuli tomu, aby si zanechal info o te baterii, jinak urco je tam rezerva.

    Ale kdyz me tech 20%, nebudu se branit.. :-D

    #191954
    Mator
    Účastník (Participant)

    Tak to som ju zo vcera na dnes nechtiac skalibroval :-D som zaspal pri notebooku so spustenymi aktualizaciami a akosik sam nezaspal ako ja ale az sa hybernoval a do rana to bolo viac ako 5 hodin, tak ju mam skalibrovanu :-DDD

Zobrazuje sa 19 príspevkov - 1 až 19 (z celkového počtu 19 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.