APPLE produkty z USA (MacBlog admins, čítajte, prosím, od 4. strany)

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware APPLE produkty z USA (MacBlog admins, čítajte, prosím, od 4. strany)

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 61 až 69 (z celkového počtu 69 )
  • Autor
    Príspevky
  • #119827
    nemo
    Účastník (Participant)

    Kdyz budu obchod s pocitaci a budu prodavat iPhone a Apple se to nebude libit, muze me potrestat max. tim, ze se mnou prestane obchodovat. Kdyz jdu do obchodu Apple a koupim tam iPhone a pak ho odblokuju, co mi muze udelat? Zalovat me, ze jsem ho odblokoval, nemuze. Zalovat me, ze jsem porusil smlouvu s AT&T nemuze, protoze jsem zadnou neuzavral. Nepusti me snad priste do obchodu? Ha.

    A ano, ja to tak udelal a zle dopadnout nemuzu.

    Kazdopadne mam dost. 45% prispevku v tomto foru jsou dotazy lidi, co jsou neschopni hledat (cili opakovane polozene dotazy). 5% jsou opravdove dotazy. 10% bazar. Zbytek je MLN a jeho nazory a problemy.

    Priste si trikrat rozmyslim, jestli me stoji za to pokouset se sem vnaset normalni nazor a bojovat proti “ideologii” lidi jako MLN… Ahoj.

    #119828
    Amarok
    Účastník (Participant)

    suhlasim s nemom.. ked si napr kupis telefon na pausal v pomaranci a chces ho pouzivat v t-mobile tak ti v tom nic nebrani.. ty sa zmluvou zavezujes len k tomu ze budes 2(alebo1,5) roky platit pausal. ak s tym telefonom napr tu v MT pojdes do t-mobilu tak ti povedia by si isiel o 15m dalej do mobiltecu a tam ti ho odblokuju aby si ho mohol pouzit v ktorej sieti chces… ja na tom nic protizakonne nevidim.

    #119829
    mrzo
    Účastník (Participant)

    MLN – mozes mi prosim ta napisat ktory konkretny zakon Slovenskej republiky porusuju uzivatelia alebo prevadzkovatelia tohoto fora co sa tyka tych tvojich spominanych 50%

    #119830
    huMus
    Účastník (Participant)

    Ked si kupim iPhone a chcem si vytunit display tym ze po nom udriem kladivom tak porusujem zakon? nemyslim

    #119831
    JackOsbourne
    Účastník (Participant)

    Amarok: Skor ide o to, ze iPhone neponali z hladiska zakonnych smernic ako kazdy iny telefon. Je tam vela dodatkov o Milanom spominanej exkluzivite operatorov a podobne.

    #119832
    nemo
    Účastník (Participant)

    JackOsbourne: Exkluzivita se tyka toho, ze to muze prodavat v dane zemi pouze ten konkretni operator. Vubec se v tom nemluvi o koncovem zakaznikovi. BTW kdo je exkluzivnim prodejcem pro CZ/SK… ehm.. nikdo? Cili tak.

    #119833
    EmElEn
    Účastník (Participant)

    nemo: Som tu moderátor, takže je logické, že veľká väčšina príspevkov je mojich. To, že ako hovoríš “nevieš presadiť svoj názor” si za to môžeš len Ty sám. Pravdepodobne je to tým, že sa mýsliš.

    nemo&Amarok: Vy to skutočne neviete pochopiť? Tu ide o to, že iPhone bol do sveta najskôr vypustený ako exkluzívny telefón, ktorý je možné používať jedine v sieti AT&T na rozhodnutie Apple, platenia AT&T a zmlúv, ktoré medzi sebou uzavreli. Tu nejde o obyčajný, operátorom blokovaný, mobilný telefón. AT&T malo právo na exkluzivitu a Vy ste podľa zmluvných záväzkov, ktoré sa vsťahujú na iPhone, nemali právo na užívanie tohto zariadenia v inej sieti. Apple si to jednoducho neprial, pretože dohodu o tom uzavrel s AT&T. AT&T je Vaším konaním poškodzované a ich práva sú porušované. V súčasnosti je sitácia neprehľadná. Za všetko môžete ďakovať Vášmu milovenému Apple, ktoré od dobroty nevie čo robiť a chce zarobiť na všetkom od ovládačov, cez nabíjačky, až po telefóny, no nedokáže zriadiť jeden iTMS pre Slovensko.

    mrzo: V mojich predchádzajúcich príspevkoch toho máš plno.

    #119834
    EmElEn
    Účastník (Participant)

    Ou, ešte humus, začal som písať ešte pred Tebou, takže som na Teba nemohol reagovať.

    Akosi si sa vyhol hov**vému porovnávaniu, čo?

    Neviem, čo to točíš o udieraní kladivom, no nemá to nič s operátorom, takže Tvoj príspevok je irelevantný, ako sa len irelevantný byť dá.

    #119835
    Dominik Balogh
    Účastník (Participant)

    Modifikacia softwaru iPhone je porusenie zmluvy, s ktorou musi majitel suhlasit (elektronicky v iTunes cez “Agree”) predtym, nez moze zariadenie pouzivat.

    Porusenie zmluvy zo strany zakaznika znamena, ze vyrobca proti nemu moze podniknut pravne kroky. Myslim, ze na tomto uz skutocne nie je co rozoberat, pani.

    Zamykam z dovodu osobnych narazok, ktore tu vznikaju. Mudrejsi ustupi.

    http://images.apple.com/legal/sla/docs/iphone.pdf

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 61 až 69 (z celkového počtu 69 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.