Airport Extreme – problem s 802.11 sietou

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Airport Extreme – problem s 802.11 sietou

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Autor
    Príspevky
  • #54396
    durotrulo
    Účastník (Participant)

    Zdravim,

    pokusam sa pripojit do 802.11 networku s Airport Extreme kartou (802.11 enabled) v mojom MacBook Pro.
    Siet je pristupna len s MAC adresou mojej AP a WEP heslom.
    Pokusal som sa konvertovat passphrase (nieco ako 5eb6cc4d9e) a vygenerovat WEP key kompatibilny s AP (nieco ako $d9daa87e29).
    1. hlasi ze wep pass je invalid, alebo:
    2. podari sa mi pripojit do siete, ale *AP is connected to network xxx. AP has self assigned IP adress and may not be able to connect to the internet*

    netusim kde je problem.

    existuje este jedna moznost ktoru skusim – pripojit sa externym USB adapterom.
    musim dat vsak zmenit MAC adresu ethernet adaptera a pokusit sa rozbehat to.
    nainstaloval som softver k adapteru, ale setup pren este nie je funkcny. taktiez netusim kde je chyba.

    no skratka zacarovany kruh :)
    btw na hornej liste v indikatori pripojenia je siet *odfajknuta* – akoby som bol pripojeny a ukazuje 2-3 dieliky.

    dakujem
    Juraj

    #106801
    DoNaLd
    Účastník (Participant)

    ja som mal podobny problem, ze ked som si nastavil WEP tak mi to tiez pisalo, ze wep pass is invalid … potom som sa na to vykaslal, a prepol na svojom AP pripojovanie pomocou WPA Personal a to mi funguje bez problemov.
    Tiez nechapem, preco to blbne, ale mam podozrenie, ze nejak pred 1-2 mesiacmi vysiel nejaky update na MacBook ohladne Airport a WiFi pripojenia a ze od toho momentu to zacalo blbnut. Ale neviem to presne potvrdit, ci to naozaj bude tym, pretoze som si v tom case este preinstaloval Macosx.

    #106809
    durotrulo
    Účastník (Participant)

    Dik za tip, poznas ale nejaky generator alebo konvertor wpa?
    Nasiel som nejake generatory, ale ani jeden z nich nefunguje.
    Dosiahol som progres, uz som dokonca pripojeny k sieti, s plnou konektivitou, ale na net sa nedostanem.
    J.

    #106813
    DoNaLd
    Účastník (Participant)

    Nie bohuzial, nakolko mam nativne WPA vo svojom AP-cku.

    #107027
    Macker2
    Účastník (Participant)

    Donald aj ja mam ten pocit ze od toho updatu mi blbne AP sem tam vypadne ale pred tym downloadom toho update mi nevypadaval signal

    #107028
    DoNaLd
    Účastník (Participant)

    Ale zas musim povedat, ze od 10.4.9 update mi drzi jak blazon signal .. dokonca aj na takych miestach v byte, kde predtym byval problem …

    #107034
    Macker2
    Účastník (Participant)

    momentalne som priamo na kabli lebo som predal router “zakaznik chcel priamo taky ako som mal ja a nebol na sklade a dnes som si ho zase konecne kupil a zase dalsi zakaznik mi ho vyfukol))) co nespravis pre spokojnost zakaznika)))” takze neviem ale asi si chcem kupit ten od apple airport base station ci co za cca 3800 uvidim ako ten bude fungovat …. ja som mal MSI

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.