23 – 24″ LCD k MacBooku – názory a skúsenosti

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware 23 – 24″ LCD k MacBooku – názory a skúsenosti

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 41 až 54 (z celkového počtu 54 )
  • Autor
    Príspevky
  • #121860
    Tommy_Verceti
    Moderátor

    všetko záleží od modelu ale samozrejme pre Tvojho brata bude naj samsung, duplom keď ho vyhral :) gratulujem mu :) aj ja chcem :D

    #121867
    mylanko
    Účastník (Participant)

    ja by som skor povedal ze myslel ze ten model samsungu vyhral v testoch nejakeho casopisu :)

    #121871
    mrzo
    Účastník (Participant)

    ano bola to vyhra v porovnavacom teste – myslim ze v casopise Computer – skusim pozriet ci ho este nenajdem pre zaujimavost proti akym modelom inym stal

    #121873
    mrzo
    Účastník (Participant)

    LCD panely: Samsung SyncMaster 245T, Eizo FlexScan S2431W, Nec MultiSync LCD2470WNX, Fujitsu-Siemens ScenicView P24W-3, HP LP2465, ViewSonic VX2435WM, Hyundai W240D, LG Flatron L246WH, BenQ G2400W, HP W2207H, Eizo FlexScan S2201WE, Nec Accusync LCD22WMGX, Asus PG221, LG Flatron L227WT, Samsung SyncMaster 2243BW, Fujitsu-Siemens ScaleOview P22W-3, ViewSonic VX2255WMB, Acer AL2223W, Samsung SyncMaster 226CW

    Je to cislo 3/2008 – Samsung 245T vyhral s malym naskokom pred Eizom S2431W.

    #122120
    sat
    Účastník (Participant)

    ahojte, tiez uvazujem kupit k macbooku nejaky panel. ak vynecham acd, co by ste mi odporucili?, mam zatial vyhliadnute tieto:
    http://www.fujitsu-siemens.sk/home/products/displays/q_line/scaleoview_q22w-1.jsp
    http://accessories.euro.dell.com/sna/products/Monitors/productdetail.aspx?c=sk&l=sk&s=pad&cs=RC1078561&sku=128234
    alebo 22″ lg…

    #126819
    Count Grishnackh
    Účastník (Participant)

    Dobrý deň.

    Mám jednu otázočku, týka sa Apple Cinema Display. Sú už od výroby kalibrované alebo nie? A je veľký rozdiel medzi kalibrovaným a nekalibrovaným displejom?

    V Apple Premium Reseller predajni MacSystem čo som ich pozeral, tak mali ohromujúci a nádherný obraz a veľmi ma zaujali, ale asi neboli kalibrované alebo sa mýlim? Určitý čas nad nimi premýšľam a veľmi sa mi páčia. Ak by som si aj jeden 20″ alebo 23″ zaobstaral, nepoužíval by som ho na nejakú extra profesionálnu prácu, teda žiadne DTP a pod., ale skôr na súkromné účely, ako video, foto, PC hry, filmy, kancelárska práca, internet a sem tam nejaká grafika … Ešte stále mám PC so 17″ CRT monitorom a v poslednom období zisťujem, že mám dosť krvavé a ubolené oči, navyše som aj alergik. Tieto problémy mám najmä pri práci na PC večer a v noci, ale aj cez deň. Po tomto lete pravdepodobne plánujem už konečne switchnúť na MacBook Pro, rozmýšľam, že by som si ku nemu kúpil aj nejaký slušný externý displej. Myslím si, že mám dostatočné dôvody na kúpu Apple Cinema, aj keď ho nebudem používať na profesionálne účely. Viacerí ho aj tu doporučujete, ako napr Tommy, čiže si myslím, že jeho kúpou by som neurobil chybu. A určite mi dlho vydrží, nie je to grafická karta, ktorá je už aj po 6 mesiacoch orezávatko …

    Ďakujem a prajem pekný deň.

    #126821
    Anathos
    Účastník (Participant)

    Samozrejme s kupou Apple Cinema nic nepokazis :D, avsak ak ho nebudes pouzivat na profesionalne ucely, zda sa mi to zbytocne a radsej usetrene peniaze pouzit na doplnky k MacbookPro.

    Ak je tvoj primarny pocitac MacbookPro, tak jednoznacne si k tomu kup externy monitor. 22″ a viac, no nemusi byt zrovna Cinema. I ked kvoli ociam je si najlepsie kupit co najkvalitnejsi, je to na tebe, kolko do toho budes “cumiet” ;)

    #126822
    gs_peter
    Účastník (Participant)

    CG, ty si uz taky fenomen…

    ak ACD, tak 23″ je to fakt dobra volba…

    kalibrovane su standardne, takze ak zapojis akykolvek monitor do Apple, tak k danemu monitoru priradi najprijatelnejsi farebny profil, ak by si si to chcel vsak sam nastavit, tak to si mozes cez Expert mode v nastaveniach monitora…

    rozdiel medzi kvalitou zobrazenia 20″ – 23″ a 30″ ACD je v tom, ze maju plnu skalu farebnosti, t.j. 16,7 mil. farieb
    technologia zobrazovanie na Apple je OpenGL s Gama 1,8

    #126826
    Count Grishnackh
    Účastník (Participant)

    Peter, ak ja som fenomén, tak Ty musíš byť potom nomén :). Ale nechajme Immanuela Kanta na pokoji a k veci. Ďakujem vám za odpovede. K ACD ma to ťahá aj preto, lebo z USA by som si ho mohol zohnať oveľa lacnejšie, konkrétne tam stojí o polovicu menej než u nás. A myslím si, že tento aspekt (cena) je na tom všetkom asi najrelevantnejší.20″ verzia stojí na US Amazone 11 000 Sk a 23″ 17 000 Sk. Ale je to konečná cena. Neposielal by som si ho poštou na Slovensko, vyšlo by ma to drahšie, pretože by som musel platiť CLO, DAŇ a poštovné … A Amazon ani neposiela na Slovensko. Keď mi ho niekto známy prinesie domov, tak by som ho pravdepodobne mohol mať za takúto cenu, čo ma veľmi teší, keď si uvedomím, že 23″ ACD stojí u nás 33 000 Sk :). Tak si myslím, že 23″ ACD za cca 17 000 Sk je tá najlepšia voľba, akú si len môžem predstaviť … Len tých 23″ dotrepať cez hranice na Slovensko, uj, to možno nebude jednoduché … :)

    Btw. ACD 20″ a 23″ je panel S-IPS (ten najlepší :) ) od LG-Philips a 30″ je S-PVA od Samsungu, však?

    #126847
    gs_peter
    Účastník (Participant)

    -OFF TOPIC-
    -OFF TOPIC-
    -OFF TOPIC-
    -OFF TOPIC-
    -OFF TOPIC-

    #126916
    Count Grishnackh
    Účastník (Participant)

    …tradične…
    -OFF TOPIC-
    -OFF TOPIC-
    -OFF TOPIC-
    -OFF TOPIC-
    -OFF TOPIC-……………-OFF TOPIC-

    #126925
    Tommy_Verceti
    Moderátor

    upravil som príspevky mimo tému a hlavným aktérom prihodil off topic aby bolo viditeľnejšie aj pre ostatných ako to tu potom vyzerá …
    CG: k TÉME!

    #126934
    vojtacz
    Účastník (Participant)

    Snad to nebude offtopic :) ale přemýšlel jsi i nad něčím jiným?
    Třeba tohle Lenovo stojí 8000sk, což je dobrá cena, navíc pár známých ho má ( i na grafiku) a hodně si ho pochvalují
    http://www.alza.sk/SK/lcd-displej-ibm-lenovo-d221-22-d71079.htm
    http://www.svethardware.cz/art_doc-F4D05AD17C0A9151C12573EE002EFD93.html

    záleží ale na tom jestli opravdu chceš AC protože nechceš nic jiného, nebo aby ti ladila :) osobně bych radši ušetřil těch X tisíc (sám používám 17″ LCD Hyundai a sem spokojený) nebo mít Apple LCD

    #126941
    Count Grishnackh
    Účastník (Participant)

    to vojtacz:

    Čau. Dík, že si si urobil pre mňa čas. O LCD displeje sa zaoberám asi taký rok, keď som začal s PC grafikou. Ale nejako extra sa tomu nevenujem, nemám moc veľké umelecké cítenie :) . LCD-čiek poznám dosť a prečítal som si aj mnoho recenzií. Ale LCD s TN matricou vynechávam, pretože to je HNUS ! Sám mám jedno LG 19″ TN LCD a viem, o čom hovorím. Proste keď už, tak niečo lepšie. Nemusia to byť obrie uhlopriečky, hlavne nech je tam ale použitá kvalitná výrobná technológia matrice, ako S-IPS alebo S-PVA. Čerpal som niečo aj z článkov Dominika Balogha tu, na MacBlogu. Myslím si,že sa v tom teoreticky vyznám. Btw. to Lenovo čo si mi poslal … 22″ LCD za 8000 Sk … pekné … a ešte k tomu aj S-PVA. Len sa vôbec nehodí k Macu :(. Keby nebol v tuctovej čiernej farbe (ale čierna je naozaj moja najobľúbenejšia farba, najmä na oblečení, ale v IT sa mi nepáči :) ), ale v striebornej … Krásne by sa hodil k Macu. Ale porozmýšľam … A v tej recenzii na Svet hardware mu vytkli jedine odozvu a ja sa chcem aj hrávať hry. Ale to je daň za to, že je to S-PVA, to mi je jasné. Inak super pomer výkon/cena. Toto Lenovo je ale skôr determinované k použitiu s Lenovo bookom v nejakej kancelárii, v banke … Ale ja chcem niečo fakt originálne a aby sa to maximálne hodilo k Macu. A preto je asi jedinou voľbou Apple Cinema. Proste nenašiel som ani jeden jediný displej na trhu, na ktorom by mi vyhovovalo všetko. Ale predsa jeden sa našiel, a to Apple Cinema. Od dizajnu, spracovania, použitých materiálov, farby, kvality displeja S-IPS, veľkosti, polohovania, rozlíšenia, portov … A ja stále sliepnim do malého, 17″ CRT monitora, z ktorého ma bolia oči. A keďže sa nechcem zahrávať so zdravím, veď ono je to najdôležitejšie, tak kvalitné LCD potrebujem. V každom prípade sa zariadim podľa financií a keď mi na Cinemu vyjde, tak asi do nej pôjdem. Fakt ma očarila …

    Pekný deň.

    -premazané OT-

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 41 až 54 (z celkového počtu 54 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.