Macotakara prináša nie príliš lichotivé správy o bezdrôtovom nabíjaní v iPhone 8

Už dlhšiu dobu sa povráva, že iPhone 8 prinesie novinku v podobe bezdrôtového nabíjania. Dokonca sa táto novinka testovala už pri iPhone 7 Plus, Apple ju však z finálneho modelu nakoniec vynechal. Tento rok by ju ale mal definitívne použiť.

Za týmto tvrdením si stojí renomovaný japonský server Macotakara, ktorý zárvoeň potvrdil niekoľko nie príliš lichotivých správ o tom, ako bude bezdrôtové nabíjanie na iPhone 8 fungovať.

Samsung Fast Charge Stand

V prvom rade, Apple sa rozhodol použiť staršiu technológiu Qi, ktorá beží pri 7,5W a je až o polovicu pomalšia oproti Qi 1.2, ktorou disponujú posledné tri generácie Samsung Galaxy S. V princípe tak iPhone 8 nebude podporovať bezdrôtové rýchlonabíjanie, aké umožní nabiť Galaxy S7 edge (3600 mAh) už za hodinu a pol.

Tiež sa píše, že podporu bezdrôtového nabíjania prinesie až softvérový update, podobne ako to Apple spravil s inými funkciami v minulosti, napríklad s fotoaparátom na iPhone 7 Plus. No a aby toho nebolo málo, tak iPhone 8, hoci využíva ten istý štandard ako ostatné mobily s bezdrôtovým nabíjaním (Qi), nebude podporovať nelicencované nabíjačky. Apple si tak bude zakladať na certifikáte MFi, čo sa odrazí aj na vyššej cene nabíjačiek pre Apple.

komentáre
  1. Rýchle bezdrôtové nabíjanie? Telefón nabíjam večer keď spím, a je mi jedno, či sa nabije za hodinu a pol alebo tri. Rýchlo nabiť potrebujem 1 max 2x do roka. Mám kabel v aute a v práci.

    0
    0
  2. Stale zbytocnost cele bezdrotove nabijanie (taketo). Pokial nevyvinu poriadne plnohodnotne bezdrotove nabijanie, rozumej nemusim ho mat na jednom mieste polozene 3 hodiny, ale dajme tomu aspon v jednej miestnosti sa dokaze nabijat vzduchom, tak je to useless.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

V roku 2024 vytvorilo 77 herných spoločností na Slovensku 83 hier

Slovenský herný priemysel pokračoval aj v roku 2024 v konsolidácií a miernom poklese. V minulom roku dosiahli spoločnosti tvoriace digitálne hry na našom území spoločne obrat 67,85 miliónov EUR. Momentálne na Slovensku pôsobí 77 herných spoločností, ktoré zamestnávajú 982 profesionálov, čo je o 35 menej oproti roku 2023.
pokračovanie článku

Blender je vo vývoji pre iPad Pro

Populárny modelársky nástroj Blender po rokoch konečne mieri na iPad Pro. Vyzerá to teda, že tablet od Apple bude konečne vhodnou voľbou pre 3D grafikov, ktorí sa nechcú obmedzovať iba na počítač.