Facebook odstránil z App Storu aplikácie Groups a Lifestage

V Silicon Valley zrejme niet spoločnosti, ktorá by vydávala a rušila toľko zbytočných aplikácií, čo Facebook. Ten nás pravidelne zásobuje aplikáciami, ktoré majú urýchliť prístup k nejakej konkrétnej funkcii – ako napríklad k šťuchaniu.

Takéto ale okamžite zapadnú prachom, pretože na dané funkcie každý použije jednoducho základnú aplikáciu Facebook. Firma tak najnovšie odstránila z App Storu aplikácie LifestageGroups.

Facebook Lifestage

Lifestage vyšla presne pred rokom a za 12 mesiacov zjavne nenaplnila cieľ. Malo ísť o Facebook pre mladistvých, zameraných na školské veci a hľadanie spolužiakov cez sociálnu sieť, kde okrem možnosti pridania do friendlistu ponúkala napr. posielanie fotiek a videí s rôznymi filtrami. Teda to, na čo 99% mladistvých použije Snapchat, Instagram alebo Môj deň v Messengeri.

Prekvapením je však zmazanie aplikácie Groups. Tá vyšla už v roku 2014 a jednalo sa o celkom populárnu aplikáciu, s ktorou sa dalo rýchlejšie pristupovať do skupín, komunikovať s ich členmi alebo ich manažovať. Skupiny však na Facebooku naďalej ostanú, dá sa k nim pristupovať cez web alebo hlavnú „modrú“ aplikáciu.

Facebook Groups

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iStores pozýva na slávnostné otvorenie novej predajne Apple Premium Partner v Europa SC Banská Bystrica

Milovníci Apple technológií sa majú na čo tešiť. Už 26. júna otvorí iStores v nákupnom centre Europa v Banskej Bystrici svoju novú predajňu v prestížnom štandarde Apple Premium Partner (APP). Pri príležitosti otvorenia čakajú návštevníkov atraktívne ceny na vybrané produkty Apple a príslušenstvo, súťaže o hodnotné ceny a zaujímaví hostia z rôznych oblastí kreatívy, biznisu a dobrodružstva.
Apple John Ternus Tim Cook
pokračovanie článku

Tim Cook končí, novým CEO Apple bude John Ternus!

Špekulovalo sa o tom v poslednej dobe naozaj výrazne. Aj v súvislosti s odchodom viacerých vysokopostavených manažérov spoločnosti Apple sa skloňoval možný odchod Tima Cooka z role CEO spoločnosti Apple. Známy bol pritom už aj jeho nástupca - John Ternus.