Genius Bar úspešne opravil 30-ročný Macintosh SE

Technická podpora, akú ponúka Apple, by mala byť vzorom pre mnohé iné firmy na trhu. Sám som mal veľmi príjemnú dobrú skúsenosť s reklamáciou iPhonu, ktorá trvala len 4 dni a skončila výmenou za nový kus. To je však nič oproti tomu, ako Apple majstrovsky poriešil servis 30 rokov starého Macintoshu.

Problém so starým počítačom bol v podstate stručný: nefunguje a nie je jasné, čo sa pokazilo. Apple však bol z nejakého dôvodu pripravený aj na takýto scenár, pretože zamestnanec Genius Baru dokázal 30-ročnú mašinku opraviť a sprevádzkovať! Mac má ešte v budúcnosti obdržať nové komponenty, na čom sa už majiteľ dohodol s Applom. Podmienkou je, aby si majiteľ, Ewen Rankin, zohnal náhradné komponenty a Apple mu ich následne namontuje do počítača. Pravdepodobne to bude platený servis, ale vo výsledku sa môžu zamestnanci tešiť na zaujímavý zážitok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Apple Intelligence
pokračovanie článku

Apple pripravuje generačný skok v označení svojho softvéru

Apple v minulosti využíval rímsku číslicu "X" nielen na oslavu jubilejnej iterácie svojho produktu, ale zároveň takáto verzia priniesla zásadné zmeny. Stačí si spomenúť nielen na iPhone X, ale aj na Mac OS X alebo profesionálny softvér Final Cut Pro X a Logic Pro X. S blížiacim sa 20. výročím iPhonu sa spoločnosť chystá na ďalšiu zásadnú zmenu v označovaní svojich produktov.
pokračovanie článku

iPhone 17 Air bude najtenší mobil od Apple, obdrží externú batériu

Zdá sa, že štvrtý variant iPhonu je prekliaty. Dve generácie mini modelov mali len nízku popularitu, a za nimi nasledujúce modely Plus mali údajne ešte nižšiu popularitu. Firma tak po troch generáciách plánuje vyradiť z portfólia aj tieto a na miesto "štvorky" nastúpi iPhone 17 Air.
pokračovanie článku

Apple vyvíja novú verziu Xcode s Claude AI

Apple v súčasnosti robí všetko preto, aby dobehol zvyšok technologického segmentu v oblasti umelej inteligencie. Keďže sa však firma nemôže spoliehať na terajšiu podobu Siri a Apple Intelligence, musí spolupracovať s inými firmami.