Tieto AI funkcie dorazia na iPhone so systémom iOS 18

Apple GPT
Umelá inteligencia si v systéme iOS 18 prejde jednou z najväčších zmien. Dokonca by nás ani neprekvapilo, keby Apple po rokoch premenoval Siri na úplne iný asistent. Nateraz sa však zdá, že Siri si svoje meno zachová.

Portál Apple Insider v súvislosti s tým priniesol prehľad viacerých noviniek, ktoré sa budú úzko týkať využitia umelej inteligencie na zariadeniach so systémom iOS 18, a ku ktorých predstaveniu dôjde už budúci pondelok na konferencii WWDC 24. Hneď na úvod tu máme prehľad troch noviniek, ktoré sa týkajú priamo hlasového asistenta Siri. Ten by po novom mohol byť plynulejší, keďže bude využívať celkom nový framework.

Spolu s tým bude aj inteligentnejší, keďže nové rozhranie berie na vedomie aj také aspekty ako sú ľudia, firmy, udalosti v kalendároch, lokality, dátumy a ďalšie. Hlas Siri bude prirodzenejší práve vďaka novému modelu, ktorý nebude príliš vzdialený riešeniam od iných moderných AI služieb. Okrem toho bude možné Siri používať na ovládanie prehrávania médií naprieč zariadeniami, napríklad medzi Apple Watch a Apple TV. Portál však dodáva, že táto funkcia dorazí neskôr v roku 2024 a nebude dostupná v deň vydania systému iOS 18. Poslednou novinkou má byť možnosť vypýtať si prehľad zmeškaných upozornení.

Okrem vylepšenej Siri sa však užívatelia môžu tešiť na kopu ďalších AI funkcií, ktoré môžu zlepšiť zážitok z používania iPhonu. Apple napríklad pracuje na možnosti odpovedať na e-maily a správy pomocou automaticky vygenerovaných odpovedí. Správy sa možno dočkajú “ihriska”, ktoré umožní generovať a upravovať obrázky, špekuluje sa tiež o možnosti tvorby vlastných emoji. Tieto funkcie sa však môžu, ale aj nemusia dostať do finálnej verzie iOS 18. Čo však Apple plánuje rozhodne priniesť, je AI odstraňovanie vecí a retušovanie obrázkov, ktoré priamo nahradí terajšiu funkciu Retouch dostupnú v systéme iOS.

AI si tiež nájde využitie v aplikácii Poznámky, kde dokáže upravovať audio, vytvárať textové prepisy audionahrávok alebo vytvárať sumáre. Pribudnúť tiež má podpora pre matematické poznámky, kde umelá inteligencia dokáže počítať komplexné matematické výpočty, prinášať výsledky a generovať grafy. Súčasne s tým pribudne prediktívna matematická klávesnica, podobná tej, ktorá je už teraz dostupná pre svetové jazyky ako je angličtina, taliančina či francúzština.

Nejaké tie vylepšenia môžu očakávať aj užívatelia headsetov Apple Vision. V pripravovanej verzii systému visionOS 2 má pribudnúť podpora prediktívnych textov s využitím jazykového modelu Apple Transformer LM. Chystá sa tiež redizajn Voice Commands UI, teda rozhrania pre jazykové príkazy. Apple rovnako tak podľa portálu Apple Insider pripravuje vylepšenia do aplikácií Kalendár a Freerom, ako aj pre Systémové nastavenia naprieč svojimi systémami.

Zdroj: AppleInsider

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť