Telekom rozšíril pokrytie 5G siete na 55,3% populácie Slovenska

Telekom prichádza s prvou várkou rozšírenia 5G siete v tomto roku. K 13. februáru 2024 zvýšil svoje pokrytie na 55,3% populácie Slovenska.

5G v mestách

Pokrytie 5G sieťou sme rozšírili do siedmich nových miest, a to: Brezno, Hurbanovo, Kolárovo (časť), Komárno, Nová Baňa, Rožňava, Tvrdošín (časť).

Rozšírili sme aj pokrytie v Šuranoch a aj letisko v Piešťanoch.

Spolu je 5G sieť Telekomu už v 83 mestách Slovenska, pričom niektoré sú pokryté čiastočne.

5G v obciach

5G sieť dorazila aj do 39 obcí: Báhoň, Bodza, Bodzianske Lúky, Brehy, Brestovec, Čalovec, Čeľadice, Debraď, Demänovská Dolina, Dolné Orešany, Holiare, Horná Kráľová, Horné Hámre, Hronský Beňadik, Chotín, Iža, Jelenec, Kalša, Kameničná, Lipové, Marcelová, Močenok, Obyce, Okoličná na Ostrove, Píla, Pribeta, Sielnica, Slanec, Slančík, Slanské Nové Mesto, Smolenice, Sokolce, Špačince, Šrobárová, Šúrovce, Topoľčianky, Veľké Pole, Vrbová nad Váhom, Žirany

5G pokrytie na vidieku dosiahlo už 511obcí. Kompletné pokrytie 5G sieťou prikladáme v podobe mapky.

5G v turistických oblastiach

Telekom rozširuje 5G aj do viacerých turistických oblastí. Ako sme už avizovali pred víkendom Svetového pohára v alpskom lyžovaní, prvou 5G lokalitou tohto roka sa stala Jasná. K nej ešte pribudli aj TáleŠtrbské Pleso. Napokon je už 5G aj na Lomnickom štíte, kde doteraz bola 4G sieť.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 18 bude zrejme podporovať tieto zariadenia

Tak ako každý rok, aj v 2024 nás čaká nová verzia operačného systému iOS. A ako tomu už býva, s rastúcimi nárokmi sa čas od času stane, že Apple ukončí podporu niektorých starších zariadení.
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
pokračovanie článku

iStores prináša prémiový zážitok z Apple produktov do novootvorenej predajne v bratislavskom Avione

iStores, najväčší predajca produktov Apple na Slovensku, otvára 22. marca 2024 v bratislavskom Avione prvú predajňu Apple Premium Partner (APP), ktorá je svojím konceptom, úrovňou služieb a zákazníckym zážitkom doposiaľ najbližšie k predajniam Apple Store. Jediný priestor svojho druhu na Slovensku ponúkne na ploche 250 m2 nielen širokú škálu produktov Apple, ale aj kompletný servis, poradenstvo a unikátnu zákaznícku skúsenosť prostredníctvom školení a workshopov v jedinečnom interiéri s prémiovým vybavením.