iOS 18 prinesie dlho sľubované vylepšenia Control Center

Je tomu už pár rokov, čo počúvame neustále fámy o tom, ako Apple plánuje s budúcou verziou systému iOS vylepšiť Ovládacie centrum. Tento rok nie je výnimkou, máme však podrobnosti o chystaných zmenách.

Novinár Mark Gurman cez víkend na sociálnej sieti X zverejnil informáciu, že Apple plánuje viacero bližšie nešpecifikovaných zmien v tomto rozhraní. Zverejnil tak podobnú informáciu, aká kolovala internetom už v časoch iOS 15.

V newsletteri Power On na Bloombergu však Gurman špecifikoval, akými zmenami si Control Center prejde. Podľa jeho zdrojov môžeme očakávať prepracované ovládanie Hudby, ako aj vylepšené ovládanie inteligentnej HomeKit elektroniky, ako sú rôzne senzory alebo lampy Philips Hue.

Portál MacRumors s odvolaním na svoje zdroje pre zmenu priniesol informáciu, že by sa Control Center mohlo dočkať možnosti zmeny rozloženia ikon tak, ako to už dnes umožňuje domovská obrazovka iPhonu. Tieto zmeny by mohli užívatelia robiť hneď po vysunutí ponuky z pravého horného rohu obrazovky, nemuseli by tak chodiť do Nastavení.

Gurman tiež poodhalil informácie o pripravovanej aplikácii Systémové nastavenia, ktorú nájdeme v iOS 18, iPadOS 18 a macOS 15. Na všetkých troch platformách sa majú Nastavenia dočkať reorganizácie, ako aj prehľadnejšieho rozhrania. Rovnako tak sa má drasticky zlepšiť Vyhľadávanie dostupné na vrchu nastavení na telefónoch a tabletoch.

Apple má v nových nastaveniach mať lepšie zoradené priority a dôležitosť, vďaka čomu sa napríklad Všeobecné nastavenia dostanú vyššie, zatiaľ čo Hlásenia a Zvuky budú o niečo nižšie. Nastavenia pozadia a jasu sa dostanú pod Všeobecné nastavenia, zatiaľ čo nastavenia Zabezpečenia a Súkromia budú na jednom mieste spolu s nastaveniami Touch ID / Face ID a Hesla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť