RAM pre tohtoročný iPhone narastie a bude aj rýchlejšia

iPhone 15 má podľa nového reportu dostať viac operačnej pamäte.

O možnom náraste RAM pre high-end modely z 6 na 8GB už dávnejšie informoval TrendForce. V prípade základných modelov iPhone 15 a iPhone 15 Plus by mala RAM ostať na 6GB ako tomu bolo aj pri minuloročnej generácii.

Napriek rovnakému objemu pamäte by však mohla byť o čosi rýchlejšia – vďaka novému typu LPDDR5. Týmto štandardom disponuje práve iPhone 14 Pro.

Viac RAM logicky zlepšuje multitasking na zariadení. Môžete tak súčasne mať spustených viac aplikácií na pozadí. V kombinácii s novým čipom A17 Bionic, ktorý by mal nový iPhone 15 Pro dostať, by malo ísť o výrazné zvýšenie výkonu zariadenia.

Prechod na 8GB RAM by bol prvým navýšením pamäte od príchodu iPhonu 12 Pro, ktorý disponoval 6GB RAM. Nového modelového radu smartfónov Apple by sme sa mali dočkať už tradične v Septembri.

Plánujete upgrade, resp. nákup iPhonu 15?

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 17 má vypočuť priania užívateľov

iOS 17 sa pomaly ale isto blíži, a hoci o novej verzii systému zatiaľ nie je jasné, čo prinesie, špekulácie nám naznačujú, že Apple s novou verziou systému vypočuje priania užívateľov.
pokračovanie článku

Sygic opäť chystá novinky, ktoré posunú navigačný biznis ďalej

Developeri, dizajnéri a marketéri zo Sygicu už po 17. krát vystúpili z kolotoča bežnej operatívy, aby sa pozreli na svoje produkty inak. Aj o tom je agilita, ktorá je kultúre Sygicu vlastná od samého začiatku. Na ďalšom Innovation Day opäť dostala šancu zmena, nový pohľad na cieľ v meniacich sa podmienkach. Novinky z dielne populárnej GPS navigácie prídu na trh ešte v prvom polroku.