Google sa chystá vymazať staršie účty

Ak máte na platforme dhlšie nepoužívané konto, je možné, že oň prídete.

Google totiž oznámil svoj plán odstrániť účty používateľov, ktoré sa viac ako dva roky nevyužívali. Dôvodom, ktorý spoločnosť uviedla, je zvýšené riziko kompromitácie takéhoto konta kvôli starším a menej bezpečným heslám či chýbajúcemu dvojúrovňovému overovaniu.

Google teda môže pristúpiť k odstráneniu účtu a jeho obsahu, ak ste sa doň neprihlásili aspoň raz v priebehu posledných dvoch rokv. To platí pre obsah z Gmailu, Google Docs, Drive, Meet ale aj Calendar či Photos a samozrejme, z YouTube.

Postup sa týka primárne osobných účtov a má prísť do praxe v závere tohto roka. Samozrejme, Google pravdepodobne pošle dostatok notifikácií o chystanom odstránení. Ako prvé prídu “na ranu” účty, ktoré od vytvorenia neboli použité ani raz.

Ak chcete mať istotu, že vaše dlhšie nevyužívané konto ostane aktívne, odporúča sa prihlásiť sa doň aspoň raz v období každých dvoch rokov.

zdroj: Google

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Takto budú vyzerať novinky v iOS 17

Apple už o pár týždňov predstaví operačný systém iOS 17 pre iPhone a preto niet divu, že v poslednej dobe čítame veľa o tom, aké zmeny by mala táto verzia OS priniesť.