CESCG’23: EXPO – ACADEMY – SEMINAR

V piatok 28. apríla sa na Smolenickom zámku začne už 27. ročník medzinárodnej konferencie študentov a profesionálov v oblasti visual computing pod názvom CESCG.

Zameraný je na počítačovú grafiku, videnie, rozšírenú realitu a výpočtovú geometriu. Hneď prvý deň sa uskutoční interaktívna výstava CESCG’23 EXPO. Inovatívne firmy z Čiech, Rakúska a Slovenska sa podelia o svoje skúsenosti a predstavia inšpiratívne produkty. EXPO ponúka jedinečnú možnosť stretnúť najlepších profesionálov v odbore a naučiť sa mnoho nového. Na EXPO je bezplatný vstup pre všetkých účastníkov, treba sa však registrovať na stránke Tickets | CESCG a registrácia je možná aj v deň konania. Náhľad do predchádzajúcich ročníkov CESCG EXPO, ktorý sa (kvôli pandemickým obmedzeniam) naposledy uskutočnil v roku 2019, ponúka náš Youtube kanál.

Počas víkendu sa v dňoch 29. – 30.4 opäť uskutoční aj novinka CESCG’23 ACADEMY, ktorá tento rok ponúka výnimočne zaujímavú sériu workshopov a tutoriálov:
Vulkan (Johannes Unterguggenberger): Celý deň tipov, trikov a programovania s novým štandardom graphics API,
WebGPU (Žigo Lesar, Lucas Melo a Lukáš Herzberger): Celodenné programovanie a experimentovanie s nástupcom WebGL,
Designing Thinky Games (Ján Tóth): Celý deň o dizajne logických hier a Puzzlescripte,
Making Music with Math and Code (Petr Mindek a Martin Ilčík): Doobedné hranie s modulárnymi syntetizátormi a algoritmická kompozícia hudby,
NeRF (Torsten Sattler): Úvod do neural radiance fields – najrýchlejšie sa vyvíjajúcej výskumnej oblasti vo vizuálnych výpočtoch.

Akadémia je spoplatnená sumou 20€ /deň a je potrebné sa zaregistrovať v časti Tickets | CESCG. V prípade záujmu je aj možnosť stravy/ubytovania počas konania konferencie priamo na Smolenickom zámku.

Zvyšné dva dni 1. – 2.5 sa zavŕši vedecký program seminára. Najlepší študenti počítačovej grafiky a videnia z univerzít z rozličných kútov Európy budú prezentovať svoj výskum a zdokonaľovať si prezentačné a publikačné schopnosti. Študentom bude prednášať aj pozvaný hosť zo zahraničia: profesor Torsten Sattler, ktorý pôsobí na ČVUT v Prahe a vo svojom výskume sa venuje vizuálnej lokalizácií zo špeciálnym dôrazom na zachovanie súkromia a vizuálnu bezpečnosť.

CESCG je skratka pre Central European Seminar on Computer Graphics. Pre účastníkov predstavuje prvý krok na medzinárodnom vedeckom poli. Zároveň sa snaží motivovať ich pre vedeckú kariéru a prispieť tak k rozvoju výskumu a výuky počítačovej grafiky v strednej Európe. Vedecký program zastrešujú: Slovenská akadémia vied, Univerzita Komenského, Slovenská technická univerzita a Viedenská technická univerzita v spolupráci s ďalšími univerzitami. EXPO, Akadémia a študentský seminár tvoria už niekoľko rokov vzájomne sa dopĺňajúcu trojicu, ktorá spoločne vytvára hlboké zážitky, znalosti a skúsenosti pre (nielen) študentov visual computingu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.