Apple znovu odložil svoj AR headset

Len pred pár dňami sme počuli, že Apple prezentoval chystaný AR headset svojim top 100 manažérom. Tí, ako aj dizajnéri, vyjadrili nielen nadšenie z progresu projektu, ale vyjadrili znepokojenie z faktorov ako je cena, výdrž batérie, váha či nedostupnosť atraktívneho softvéru.

Práve tieto faktory sa javia byť dôvodom, prečo mal Apple údajne opäť odložiť zahájenie masovej výroby svojho headsetu. Tvrdí to analytik Ming-Chi Kuo, ktorý patrí medzi najprestížnejšie mená vo svete Applu.

Analytik tvrdí, že Apple, aj po predstavení produktu svojim najvyššie postaveným manažérom, nie je o úspechu produktu celkom presvedčený. Ba čo viac, obáva sa, že nedokáže vytvoriť tzv. “iPhone Moment”, teda nedokáže zaujať publikum natoľko, aby ovplyvnil zmýšľanie konkurenčných výrobcov.

Spoločnosť sa preto rozhodla opäť odložiť predstavenie. Pôvodne k nemu malo dôjsť na WWDC. Najnovšie to vyzerá, že k uvedeniu na trh dôjde až niekedy v druhej polovici tretieho štvrťroka 2023. Teda inak povedané, zrejme v čase, kedy Apple zvykne predstavovať nový iPhone. Oneskorenie výroby sa odrazí aj na predajoch. Očakáva sa, že prvá generácia produktu nepredá pol milióna kusov, ale niečo medzi 200- až 300-tisíc kusmi v roku 2023.

Kuo uviedol aj dôvody, prečo má Apple obavy z uvedenia headsetu. Patria sem očakávania, že trh prijme produkt vlažne, neprospeje mu ani ekonomická situácia v kombinácii s vysokou predajnou cenou, váha zariadenia, pripravenosť platformy a kompromisy v oblasti hardvéru. Kuo očakáva, že headset sa bude predávať za cenu minimálne 3 000 dolárov.

Navyše, zamestnanci Applu pod rúškom anonymity pre New York Times povedali, že majú z produktu obavy, nakoľko ide o riešenie neexistujúceho problému.

Zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.