Apple ohlásil Beats Studio Pro a naznačil tak, aké novinky môže dostať druhá generácia AirPods Max

Apple nezaháľa s oznamovaním noviniek a spoločnosť teraz, uprostred leta, odhalila nové slúchadlá Beats Studio Pro. Tieto nám zároveň naznačujú, aké novinky môže obdržať druhá generácia AirPods Max.

Slúchadlá Beats Studio Pro sú v podstate jedinou obrovskou aktualizáciou “Studio” slúchadiel od roku 2017. Vďaka svojej cene 349 dolárov (399€) sú výrazne lacnejšie oproti AirPods Max, oproti nim sú však výrazne pokročilejšie. Reč je v prvom rade o konektivite. Nové high-endové Beats slúchadlá disponujú USB-C konektorom, čo môže, ale aj nemusí byť prekvapením. Doteraz si Apple s prechodom na obojstranný USB konektor dával načas, kvôli legislatíve EÚ je však prechod na túto koncovku nevyhnutný. Konieckoncov, dnes už konektor nájdeme na MacBookoch, prakticky všetkých iPadoch a je len otázkou času, než iPhone 15 a iPhone 15 Pro ponúknu tento štandard tiež. O príslušenstve nehovoriac.

V prípade slúchadiel však nie je USB-C konektor len “ďalšou” koncovkou na nabíjanie. Konektor je totiž vo svojej podstate veľmi pokročilý, a to až tak, že je na ňom postavená Thunderbolt technológia, na ktorej pôvodne spolupracoval Apple s Intelom. Tá využíva rovnaký dizajn koncovky, potenciál konektoru je však omnoho vyšší. Vráťme sa ale k USB-C na slúchadlách Beats Studio Pro.

Sú to úplne prvé slúchadlá z dielne Applu, ktoré majú certifikát pre Bezstratový zvuk (Lossless). Majú totiž vstavaný DAC konvertor umožňujúci prehrávanie bezstratového 24-bit 48 kHz zvuku cez USB-C konektor. Toto je pritom vec, ktorú nemali ani AirPods Max, a ktoré kvôli tomu čelili kritike zo strany zvukových nadšencov. Môžeme sa však domnievať, že práve zmena konektoru sprístupní dlho žiadanú funkcionalitu aj na najvyššom modeli slúchadiel s logom nahryznutého jablka. Otázne je už len, kedy dôjde k uvedeniu druhej generácie AirPods Max. O možnom uvedení na trh sa hovorí už nejakú dobu. Súbežne so špekuláciami o novom modeli sa však hovorí aj o možnosti, že sa Apple rozhodne jednoducho uviesť na trh len nové farebné prevedenia terajšieho modelu.

Samotné slúchadlá Beats Studio Pro sa tiež vyznačujú podporou pre 360° priestorový zvuk a Dolby Atmos, ako aj špeciálnou funkcionalitou pre Apple zariadenia a Android:

 • Apple: Párovanie jediným dotykom so synchronizáciou cez iCloud, Hey Siri, Find My, bezdrôtové automatické aktualizácie
 • Android: Google Fast Pair párovanie jediným dotykom so synchronizáciou cez Gmail, Audio Switch prepínanie zvuku medzi kompatibilnými zariadeniami, podpora Google Find My Device, prispôsobenie produktu a softvérové aktualizácie cez aplikáciu Beats pre Android

Zdroj: 9to5mac

komentáre
 1. Fyzika a fyziológia sluchového vnímania sa nedá oklamať. Cez tie sluchátka nepôjde Dolby Atmos nikdy tak ako cez klasický 5.1.4, 7.1.6, 9.1.6 alebo 11.1.8 receiver.

  2
  0
  1. Samozrejme že nie.
   Ale takúto zostavu si nevychutnas v aute/lietadle, alebo na prechádzke a tiež tá nebude stať “len” 400e

   0
   1
   1. Dolby Atmos si ale nevychutnam ani na tomhle, protoze to DA zkratka neni. Je to proste jen nalepka pro pitomce, kterym staci tomu verit.

    1
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.