Ste pripravení? iOS 16 vyjde dnes – prinášame prehľad noviniek!

Apple na dnes avizoval vydanie novej generácie operačného systému pre svoje mobilné zariadenia. Čo update prinesie?

Prispôsobiteľná obrazovka

V novom iOS bude možné nastaviť si vzhľad zamknutej plochy pomocou viacvrstvových typiet a widgetov. Vybrať si napríklad budete môcť aj z ponuky rôznych písiem pre dátum a čas. Ak vám statické pozadie nevyhovuje, bude tu aj možnosť striedania viacerých motívov počas dňa.

Nové funkcie iMessage

Upraviť či zrušiť odoslanie? Konečne aj správy v iOS dostanú tieto možnosti. Zmeniť znenie správy bude možné po dobu 15 minút od jej odoslania a to maximálne 5-krát. Pre úpravu či zrušenie odoslania stačí ťuknúť a podržať danú správu. Zmenené správy budú označené ako “upravené”. SMSky takéto možnosť ponúkať nebudú.

Hudobný prehrávač na celú obrazovku

Staronovou zmenou bude aj návrat veľkého náhľadu prehrávača na zamknutej obrazovke s veľkým obalom albumu a zladeným pozadím. Niektorí si možno ešte spomenú na túto funkcionalitu z iOS 10. Celoobrazovkové zobrazenie bude možné minimalizovať.

Podpora pre herné ovládače

iPhony s iOS 16 dostanú podporu pre nové typy herných ovládačov ako napríklad Nintendo Switch Joy-Cons a Pro Controller.

Sledovanie objednávky cez Apple Pay

Nový systém ponúkne tracking zásielky, ktoré sa zobrazí v rámci apky Wallet. Sledovať bude možné objednávky realizované pomocou Apple Pay a k dispozícii bude napríklad info o odhadovanom čase doručenia.

Fit(ness) aj bez Apple Watch

S vydaním iOS 16 bude aplikácia Fitness pre majiteľov iPhonov dostupná aj bez Apple Watch. Apka zobazí používateľovi denný prehľad aktivít, ktorý bude vychádzať z pohybových senzorov smartfónu a ponúkne odhad spálených kalórií a krokov urobených počas dňa.

zdroj: Apple

komentárov
  1. Sroluj the dolů a tam máš update na šestnáctku ale radím ti zůstat v 15 7 Setting, General, software update a naspodu máš update na 16 on the bottom is also update upgrade to iOS 16

   1
   0
 1. Pred dvoma dňami som spravil update na betu 16.1
  Po update mi veľmi rýchlo vybíja telefón. Odporúčam sa zatiaľ 16.1 vynechať

  2
  0
  1. Absolutně s tebou souhlasím mě stačí jenom ty problémy které nastaly s posledním security updatem a hlavně s updatem Safari a ještě větší problémy se Safari na Macu prostě katastrofa I když jsem se dokázal vrátit zpátky do verze 15.6.1 stejně už tam zůstali chyby takže nějaké ovládání v settingu v podstatě neexistuje.

   2
   0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.