O vyššej cene iPhonu 14 Pro je presvedčený aj analtik z Wedbushu

K prognózam týkajúcim sa novej cenovky pre high-end smartfóny na tento rok sa pridáva ďalšia, tentokrá od Dana Ives.

Ives, ktorý pracuje vo Wedbush Securities uviedol, že základný model síce ostane cenovo nezmenený, to však už nemusí platiť o iPhone 14 Pro a Pro Max. Dôvodom sú zvýšené náklady komponentov ako aj nové funkcie a vylepšenia.

O raste cien iPhonov s prívlastkom Pro už minulý týždeň informoval Ming-Chi Kuo. Renomovaný analytik nekonkretizoval presnú cenu, no uviedol, že by mohlo ísť priemerne o 15% rozdiel pre celú ponuku iPhonov na tento rok.

V súvislosti s modelmi Pro sa špekulovalo aj o základnej konfigurácii s 256GB úložiskom, čo by predstavovalo zmenu oproti 128GB základu z minulého roku. Aj to by mohol byť jeden z dôvodov na zvýšenie ceny.

zdroj: Wedbush

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.