Nové MacBooky Pro už začiatkom budúceho roku

V úvode roku 2023 nás čaká viacero modelov, ten s novou generáciou čipu dorazí o čosi neskôr.

Predstavenie MacBookov Pro v 14 a 16-palcovom prevedení, ktoré budú vybavené čipmi M2 Pro a M2 Max, je reálne už v úvodnom štvrťroku 2023. Uviedol to Mark Gurman z Bloombergu.

V prípade vyššie spomenutých noviniek netreba očakávať dramatické zmeny dizajnu či iných parametrov, pôjde predovšetkým o vylepšený procesor a rýchlejšiu RAM.

Výraznejší upgrade sme zažili iba pred rokom na jeseň, kedy dorazili 14 a 16-palcové MacBooky Pro s čipmi M1 Pro a M1 Max. Modely mali nový dizajn s výrezom v displeji a disponovali portmi HDMI, MagSafe a čítačkou SD kariet. Obvykle je medzi jednotlivými redizajnami niekoľko rokov, takže v prípade najbližšej generácie MacBooku Pro možno čakať skôr vylepšenia “pod kapotou”.

zdroj: Bloomberg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.