Nové čipy Apple Silicon budú z Izraela

Apple má v pláne spustiť novú prevádzku priamo v hlavnom meste. Produkovať bude procesory pre budúce generácie počítačov Apple.

O novom závode informoval v poste na LinkedIne Elad Wertheimer, ktorý zastrešuje hľadanie personálu pre produkciu Apple Silicon čipov. Prevádzka sa bude podieľať na viacerých vlajkových projektoch a primárne na výrobe čipov pre nové Macy. Nábor na pozície inžinierov už začal.

V prípade novej výroby v Jeruzaleme však nejde o prvú lastovičku. V krajine má Apple už dve prevádzky v Herzliyi a Haife, ktoré sú zamerané na výskum a vývoj. Značka za posledných 11 rokov výrazne zvýšila svoju prítomnosť v Izraeli s dôrazom na vývoj, testovanie a výrobu čipov a komponentov s nimi súvisiacich. Podľa informácií Times of Israel, boli miestne tímy Apple zodpovedné aj za vývoj čipu M1.

zdroj: Times of Israel

cover: Unsplash /  Shai Pal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.