Apple urovnal spor s Koss ohľadom AirPods

Spoločnosť čelila sporu ohľadom porušenia patentu. Od výrobcu audiotechniky mal Apple porušiť práva súvisiace s technológiou bezdrôtových slúchadiel.

Koss uviedol, že AirPods a Beats, ktoré Apple ponúka, porušujú viacero patentov týkajúce sa bezdrôtovej technológie, s ktorou spoločnosť podľa vlastného vyjadrenia prišla v segmente slúchadiel ako prvá. Sťažnosť podala firma ešte pred dvomi rokmi. Píše sa v nej, že v Apple si boli vedomí existujúcich patentov Kossu a absolvovali aj niekoľko spoločných stretnutí, kde o ich použití diskutovali.

Apple sa nakoniec rozhodol nelicencovať si technológiu od Kossu a súdny spor na seba nenechal dlho čakať. Kalifornská spoločnosť reagovala protižalobou, v ktorej označila tvrdenia Kossu za nepodložené, patenty neplatné a v ktorej poukázala na fakt, že podaním na súd prišlo k porušeniu dohody z roku 2017, podľa ktorej sa Koss nemal s Apple súdiť.

Obe strany sa mali zísť na súde, no oznámili, že obvinenia s porušenia patentov vyriešili medzi sebou. Tým bol proces uzavretý. Podrobnosti o dohode, ktorú sa podarilo dosiahnuť, nie sú nateraz známe.

Na záver dodáme, že v prípade Kossu nešlo o ojedinelý spor. Firma sa už súdila aj s inými konkurentmi ako Bose či Skullcandy. Tieto procesy stále prebiehajú.

zdroj: Reuters

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.