Nová beta iOS 16 naznačuje blížiaci sa always-on displej pre iPhone 14 Pro

Čerstvá verzia softvéru, ktorý aktuálne testujú developeri aj testeri z radov verejnosti, obsahuje zmienky o možnom príchode funkcionality túto jeseň.

Referencie na always-on obrazovku si všimol portál 9to5Mac. Najnovšia beta iOS 16 obsahuje nový variant pre pozadie s označením Sleep. Ide o verziu tapety, ktorá je tmavšia a lepšie sa teda hodí pre stlmený, no stále aktívny displej. Sleep variant pozadia funguje na štýl filtra, ktorý je umiestnený cez fotografiu či obrázok.

Funkcionalita je inšpirovaná tou z Apple Watch. Smart hodinky od Apple majú od Series 5 vyššie funkciu always-on, ktorá ukazuje stlmenú, tmavšiu verziu ciferníka, kým človek nezdvihne zápästie. Podobne by to mohlo fungovať aj s iPhonom. Na displeji by tak ostali fragmenty zamknutej plochy – čas, prípadne notifikácie a widgety.

Always-on funkcionalita je funkčne spätá s displejmi s obnovovacou frekvenciou, ktorá vie klesnúť až na 1Hz. Súčasná generácia high-end iPhonov disponuje technológiou ProMotion. Tieto displeje dosahujú obnovovacie frekvencie od 120Hz až po najnižších 10Hz. Nižšia úroveň by v prípade iPhone 14 Pro bola zárukou úspory energie aj pri stále aktívnom displeji.

Potešil by vás always-on displej na vašom iPhone?

zdroj: 9to5Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.