Na Apple Silicon Mac prichádza Resident Evil Village

Nejaký ten “tip” na večernú zábavu na Macu s čipom M1 a vyššie

V júni tohto roku na WWDC 2022 Apple oznámil, že nové Metal 3 API (ktoré prišlo spolu s macOS Ventra) umožní príchod novej generácie hier na Mac. Prvá hra, ktorá tejto technologickej možnosti využila je populárna hororovka “Resident Evil Village”. Hra je po prvý krát dostupná v Mac App Store.

Pre tých, ktorí nepoznajú túto hru, Resident Evil Village rozpráva príbeh hlavnej postavy, ktorá hľadá svoju unesenú dcéru. Hra ponúka ohromné množstvo akcie, zbieranie rôznych druhov zbraní, ktoré bude hráč potrebovať v boji proti rôznym nepriateľom, ako sú napríklad vlkolaci, gargoylovia a ďalší. “Village” je v poradí už ôsmym pokračovaním tejto úspešnej série, pričom si stále zachováva svoju atmosféru a počas hrania sa hráč stretne s mnohými odkazmi na predchádzajúce hry. Aj keď si hráč nezahral predchádzajúce časti Resident Evil, hru si vychutná tak isto. Resident Evil patrí medzi AAA tituly, nakoľko sa hra dostala aj na herné konzoly ako je PlayStation 5 a Xbox Series X. Podľa Apple by mali hry ako je “Resident Evil Village” na Macoch bežať úplne plynulo, vďaka Metal 3 a jeho MetalFX upscalingu v kombinácií so silou Apple Silicon čipov.

Ale dobrá správa so sebou prináša aj tú smutnú. “Resident Evil Village vyžaduje Mac s M1 čipom alebo novším. To znamená, že Mac s procesorom od Intelu nebudú môcť hru spustiť, dokonca ani Mac Pro 2019. Hráči, ktorí sú túto hru vyskúšali tvrdia, že Resident Evil Village na MacBooku Pro s M1 čipom beží bez problémov a na M1 MacBooku Air “so solídnym výkonom”.

Resident Evil Village je od teraz dostupný na Mac App Store za 39,99€. Nové rozšírenie s názvom “Winters Expansion DLC” príde na Mac App Store onedlho. Odkaz na hru nájdete tu.

zdroj: 9to5Mac.com

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť