Kórejské spoločnosti sa predbiehajú o miesto v reťazci dodávateľov pre Apple Car

Projekt elektrického vozidla s logom kalifornského jablka je tu už nejaký rok. O účasť na ňom je podľa nového reportu ETNews v Južnej Kórei veľký záujem.

Apple vyslal do krajiny svojich zástupcov v lete minulého roku. Tí mali preskúmať segment a nájsť výrobcov súčiastiek pre elektromobily s kapacitou pre masovú výrobu.

Záujem kalifornského giganta o tamojšie spoločnosti vyústil do ostrého boja firiem o zaistenie si miesta v reťazci. Niektoré značky na tento účel vytvoril tímy, ktorých cieľom je aktívna komunikácia s Apple ohľadom Apple Car.

Dodávatelia zatiaľ nedostali presné info o špecifikáciách budúceho vozidla, keďže sa jeho vývoj stále nachádza v úvodnej fáze. Zároveň boli upozornení, že všetky informácie sú dôverné a ich únik by viedol k odstráneniu kandidáta zo zoznamu čakateľov.

Apple má údajne záujem o spoluprácu na vývoji batérií pre elektromobily s LG a SK. Značka vraj trvá na tom, že chce materiály pre tento komponent vyvíjať a vyrábať interne a trvá na veľkej miere utajenia. Niektoré firmy spoluprácu s Apple odmietli aj pre vysokú úroveň kontroly, ktorú značka vyžadovala.

Výber dodávateľov Apple Car má kalifornské jablko uzavrieť do konca tohto roku. Nasledovať by malo zahájenie samotného vývoja, verejné predstavenia a masová výroba. To všetko v horizonte dvoch až troch rokov.

zdroj: ETNews

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.