iPhone 14 Pro má ponúknuť fotoaparát so 48 MP

Nové info od TrendForce naznačuje významný skok v hardvéri zadnej kamery na v porovnaní s minuloročným modelom Apple smartfónu.

Ten má širokoúhly objektív s 12 MP. iPhone 14 Pro so 48MP už v minulosti zmieňovali viaceré zdroje, vrátane Ming-Chi Kua, ktorý patrí k renomovaným analytikom. Kuo očakáva, že vylepšený objektív ponúkne aj podporu pre 8K video.

Analytik dávnejšie informoval, že iPhone 14 Pro bude podporovať výstup v 48 aj 12 MP kvalite, čo bude možné vďaka procesu známemu ako pixel binning. Ten už v súčasnosti využívajú niektoré Android smartfóny. Metóda spája dáta z viacerých menších pixelov zo senzoru do jedného “superpixelu” pre lepšiu citlivosť pri slabom osvetlení.

iPhone 14 Pro bude pravdepodobne v prednastavenom režime zachytávať zábery v rozlíšení 12 MP, s ohľadom na veľkosť 48 MP fotografií.

zdroj: MacRumors

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.