iPhone 14 Pro má ponúknuť fotoaparát so 48 MP

Nové info od TrendForce naznačuje významný skok v hardvéri zadnej kamery na v porovnaní s minuloročným modelom Apple smartfónu.

Ten má širokoúhly objektív s 12 MP. iPhone 14 Pro so 48MP už v minulosti zmieňovali viaceré zdroje, vrátane Ming-Chi Kua, ktorý patrí k renomovaným analytikom. Kuo očakáva, že vylepšený objektív ponúkne aj podporu pre 8K video.

Analytik dávnejšie informoval, že iPhone 14 Pro bude podporovať výstup v 48 aj 12 MP kvalite, čo bude možné vďaka procesu známemu ako pixel binning. Ten už v súčasnosti využívajú niektoré Android smartfóny. Metóda spája dáta z viacerých menších pixelov zo senzoru do jedného “superpixelu” pre lepšiu citlivosť pri slabom osvetlení.

iPhone 14 Pro bude pravdepodobne v prednastavenom režime zachytávať zábery v rozlíšení 12 MP, s ohľadom na veľkosť 48 MP fotografií.

zdroj: MacRumors

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.