iPod Touch má za sebou tisíc dní a jeho update je v nedohľadne

Nástupcu zariadenia, ktoré Apple predstavil v máji 2019, sa tak skoro nedočkáme.

V poradí siedma generácia má za sebou 32 mesiacov od uvedenia na trh a ide tak prakticky o najstaršie aktívne ponúkane zariadenie v portfóliu značky. Za iPod sa držia Airpods Pro, ktoré sa objavili v októbri toho istého roku.

iPod Touch je v súčasnosti najmenším a cenovo najdostupnejším zariedaním s iOS. Jeho cena začína na 209 €. Zariadenie disponuje 4-palcovým Retina displejom a ešte klasickým 3,5mm jackom pre slúchadlá. Je obľúbeným prvým Apple zariadením, najmä pre deti.

V súčasnosti najnovšia verzia bola v čase svojho predstavenia pomerne malým updatom. iPod Touch dostal čip A10 Fusion, ktorý mal aj iPhone 7 a 256GB úložisko. Inak šlo o rovnaké zariadenie ako jeho šiesta generácia. Posledný zásadný redizajn zažil produkt pred neuveriteľnými 10 rokmi.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.