iPhone viedol v predajoch aj v závere minulého roku

Apple smartfónu nebulížili ani výpadky v dodávkach, ktoré zasiahli väčšinu značiek.

Podľa nového reportu od Gartneru narástli po prvom roku pandémie predaje smartfónov o 6%. Konkrétne Apple sa darilo držať prvú priečku pokiaľ ide o predaj smartfónov koncovému zákazníkovi v 4. kvartáli 2021.

Pri pohľade na uplynulý rok ako taký patrí Apple druhá pozíciia s 239 miliónmi predaných kusov a trhovým podielom 16,7%. Zaroveň však zaznamenala značka aj takmer pätinový rast v porovnaní s rokom 2020.

V závere roka so skoro 2% poklesom predajov kvôli nedostatkom v zásobovaní, dosiahol Apple vedúcu pozíciu v prvej päťke. Za ním nasledoval Samsung, Xiaomi či OPPO. Celkovo sa v záverečnom kvartáli na svete predalo takmer 380 miliónov smartfónov.

Silný dopyt po iPhonoch bol podľa analytikov spôsobený najmä príchodom 5G. Apple po predstavení nového iPhonu predal takmer 83 miliónov kusov svojho smartfónu.

zdroj: Gartner

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.