Apple sa pripojil k sankciám voči Rusku

V praxi si tak tamojší zákazníci nebudú môcť kúpiť Macy, iPhony, iPAd a ďalšie zariadenia v kamenných obchodoch ani online.

Na webe sa pri pokuse o nákup z Ruska zobrazuje informácia o nedostupnosti online obchodu Apple. Zastavenie predaja nasleduje po výzve ukrajinského vicepremiéra Mykhaila Fedorova, ktorý listom vyzval Tima Cooka, aby kalifornská spoločnosť zastavila predaj produktov a zatvorila Apple Store pobočky v Rusku.

Apple reagoval aj vyhlásením, v ktorom uviedol, že okrem iného zastavil aj vývoz do krajiny a vypol aj podrobné informácie zo svojich Apple Maps v Ukrajine z dôvodu bezpečnosti jej obyvateľov.

Šéf Apple Tim Cook zároveň v liste zamestnancom firmy informoval ľudí, ako môžu prispieť na pomoc krajine zasiahnutej ruskou inváziou.

Prístup do App Store zatiaľ v Rusku funguje, Apple Pay však beží v obmedzenom režime a veľké ruské banky k službe nemajú prístup. Okrem toho boli z App Store odstránené RT NewsSputnik News, ktoré sú známe šírením prokremeľskej propagandy.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.