Apple sa pripojil k sankciám voči Rusku

V praxi si tak tamojší zákazníci nebudú môcť kúpiť Macy, iPhony, iPAd a ďalšie zariadenia v kamenných obchodoch ani online.

Na webe sa pri pokuse o nákup z Ruska zobrazuje informácia o nedostupnosti online obchodu Apple. Zastavenie predaja nasleduje po výzve ukrajinského vicepremiéra Mykhaila Fedorova, ktorý listom vyzval Tima Cooka, aby kalifornská spoločnosť zastavila predaj produktov a zatvorila Apple Store pobočky v Rusku.

Apple reagoval aj vyhlásením, v ktorom uviedol, že okrem iného zastavil aj vývoz do krajiny a vypol aj podrobné informácie zo svojich Apple Maps v Ukrajine z dôvodu bezpečnosti jej obyvateľov.

Šéf Apple Tim Cook zároveň v liste zamestnancom firmy informoval ľudí, ako môžu prispieť na pomoc krajine zasiahnutej ruskou inváziou.

Prístup do App Store zatiaľ v Rusku funguje, Apple Pay však beží v obmedzenom režime a veľké ruské banky k službe nemajú prístup. Okrem toho boli z App Store odstránené RT NewsSputnik News, ktoré sú známe šírením prokremeľskej propagandy.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.