Apple pravdepodobne siahne po OLED technológii od Samsungu

Konkurent Apple začal s vývojom pokročilých OLED panelov, ktoré by sa v budúcnosti mohli objaviť aj v počítačoch Mac alebo iPadoch.

Táto možnosť sa spomína v novom reporte portálu The Elec. Podľa starších správ Apple plánuje v horizonte dvoch rokov predstaviť iPad s OLED displejom od Samsungu. Pre väčšie obrazovky chce značka použiť panely s tandemovou štruktúrou, ktorá zdvojnásobuje jas a štvornásobne predlžuje životnosť samotného displeja.

Všetký súčasné iPhony pritom používajú panely s jednovrstvovou štruktúrou. Tandemový variant v iPade vychádza pravdepodobne z predpokladu, že práve tablety sú podľa Apple používané dlhšie. Tandemy by sa neskôr mohli ocitnúť aj v ďalších kategóriách portfólia značky.

V súčasnosti je technológia OLED exkluzivitou pre iPhone a Apple Watch. Počítače a tablety s logom kalifornského jablka spoliehajú na LCD či mini-LED panely. Premiéra novej tandemovej štruktúry OLED by mala byť na zariadeniach sérií Galaxy Tab a Galaxy Books.

Apple by mal podľa nedávnych informácií takisto spolupracovať so značkou BOE na vývoji rozmernejších OLED panelov pre Mac a iPad. Spoločnosť nedávno pretransformovala výrobu na OLED displejov s uhlopriečkou až do 15 palcov.

zdroj: The Elec

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.