Apple zvyšuje výrobu iPhone 14 Pro, znižuje výrobu iPhone 14 Plus

Apple iPhone 14
Dynamic Island, 48-megapixelový fotoaparát, neustále zapnutý displej. Toto a viacero ďalších funkcií robia z iPhone 14 Pro mimoriadne atraktívny model.

Vyzerá to, že práve množstvo inovácií a noviniek, ktoré sú exkluzívne dostupné pre iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, sú dôvodom, prečo Apple zvyšuje výrobu týchto zariadení. Tvrdí to analytik Ming-Chi Kuo.

“Môj posledný prieskum naznačuje, že kvôli vysokému dopytu po iPhone 14 Pro Apple požiadal Hon Hai (Foxconn, pozn. red.), aby presunul výrobné linky iPhonu 14 na iPhone 14 Pro modely.” Firma by v reakcii na dopyt zo strany Applu mala zmeniť pomer výroby asi o 10% v prospech “Pro” modelov.

Táto zmena nielen, že pomôže uspokojiť dopyt, ale zároveň sa vďaka nej bude môcť Apple chváliť vyššou priemernou predajnou cenou pri oznámení finančných výsledkov za posledný štvrťrok 2022. Za zmienku stojí, že Apple už teraz pociťuje obmedzenú dostupnosť a dlhšie dodacie lehoty pre Pro modely, kým iPhone 14 nie je problém zohnať.

To isté platí aj pre iPhone 14 Plus, kde naďalej zvláda pokryť všetky predobjednávky v deň vydania – 7. októbra. Toto môže potvrdzovať skoršie vyjadrenie analytika. Vraví totiž, že dopyt po iPhone 14 a iPhone 14 Plus je ešte nižší, než v prípade iPhone 13 mini a iPhone SE (2022). Pritom to vyzeralo, že dopyt po väčšom modeli bude väčší, keďže mini model nenaplnil predajné očakávania spoločnosti.

Podľa analytika by sa navyše situácia budúci rok nemusela zmeniť. Apple totiž naznačuje, že medzi budúcoročnými modelmi môžeme čakať ešte viac odlišností. Kým doteraz boli rozdiely medzi Pro a ne-Pro v zadnej kamere, iPhone 14 Pro sa odlišuje novším a výkonnejším procesorom, výrazne kvalitnejšou kamerou a celkom iným displejom. Budúci rok by sa mal navyše iPhone 15 Pro Max začať odlišovať od svojho menšieho súrodenca. Je možné, že získa exkluzívne funkcie fotoaparátu.

iPhone 14 a iPhone 14 Plus

Zdroj: MacRumors (#2); AppleInsider

komentár
  1. To jenom znamená že obchodní manažeři Applu jsou absolutní amatéři stejně tak jejich softwarový inženýři, tolik chyb v updatech to je opravdu zážitek a když jim zavoláte tak vám neporadí ani jejich senior Advisor.
    Ze zákazníků si udělali laboratorní krysy

    2
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.