Apple Watch Pro prídu po rokoch s prvým výrazným redizajnom

Aký bude high-end model tohtoročnej generácie smart hodiniek? Nový report približuje jeho podobu.

Väčšie. Výrazne väčšie.

Hodinky majú dostať nové titánové telo s výrazne väčšími rozmermi ako súčasné modely Apple Watch. Podľa Marka Gurmana z Bloombergu môže byť veľkostný rozdiel natoľko významný, že novinka bude oslovať určitú časť zákazníkov. Displej má byť podľa očakávaní približne o sedem percent väčší.

Od uvedenia Apple Watch Series 4 majú nové hodinky zároveň byť prvým modelom, ktorý Apple predstaví s výrazne odlišným dizajnom. Hodinky majú podľa Gurmana prísť s dizajnom, ktorý bude vychádzať zo štvorca. Dohady o kruhovom tvare či hranatých okrajoch sa tak pravdepodobne nenaplnia.

Vydržia viac

Ako sme spomenuli v úvode, model má dostať telo z titánu, vďaka čomu bude tento model ideálny pre náročné podmienky, či už pri športe alebo ďalších aktivitách. Pokiaľ ide o výdrž, tu by mohli hodinky potešiť ľudí, ktorých otravuje časté nabíjanie. V prípade Apple Watch Pro sa očakáva dlhšia životnosť, ktorá ponúkne niekoľkodňový chod na jedno nabitie – aj vďaka novému režimu Low Power.

Jedinou novinkou v oblasti monitoringu telesných funkcií má byť senzor pre meranie telesnej teploty. Monitorovanie krvného tlaku by mali hodinky dostať do troch rokov. Cukor si skontrolujete podstatne neskôr, tu odhady počítajú so záverom dekády.

Podľa názoru Marka Gurmana má ísť v prípade tohtoročných Apple Watch o jeden z najzaujímavejších zariadení Apple pre rok 2022.

Tešíte sa na ne?

zdroj: Bloomberg

komentáre
  1. Z kompaktneho maleho a lahkeho iPhonu sa postupom casu stala velka tazka lopata. Hura, hura, hura – uz budeme mat aj Apple Watch lopatu.

    2
    5
  2. Budem sa tesit ked vyrazne zlepsia vydrz baterie (6+). Mam sice len 3-ky, no po tych rokoch ma prestava bavit ich nabijat.

    0
    4
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.