iPhone 14 so 6GB rýchlejšej RAM?

Pro modely tohtoročného smartfónu od Apple by mohli dostať 6GB nového typu pamäte RAM.

Táto možnosť sa spomína v novom reporte od DigiTimes. High-end modely iPhonu 14 majú podľa neho získať 6GB RAM typu LPDDR5. Tento typ je v porovnaní so svojimi predchodcami rýchlejší a efektívnejší.

Súčasná generácia iPhonov disponuje pamäťou LPDDR4X a v prípade základných modelov iPhonu by to malo ostať bez zmeny. Rozdielom však bude výška pamäte – oproti iPhonu 13, ktorý ponúka 4GB dostanú iPhony 14 6GB.

V reporte sa takisto spomína možnosť, že štandardné modely iPhonu 14 ostanú vybavené čipom A15 ako súčasná generácia. Novší čip A16 dostanú iba iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Túto hypotézu už dávnejšie načrtol aj renomovaný analytik Ming-Chi Kuo, ktorý takisto spomenul novú LPDDR5 pamäť.

zdroj: DigiTimes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.