Apple v Brazílii nesplnil požiadavky ohľadom nabíjačiek, tamojšie úrady zabavili iPhony

Apple v Brazílii nesplnil požiadavky ohľadom nabíjačiek, tamojšie úrady zabavili iPhony

Prvým krokom boli miliónové pokuty, ktoré však Apple neprinútili zmeniť svoj postoj. Najnovšie teda úrady siahli po tvrdšom opatrení. Z predajní zabavili iPhony.

Stovky produktov z predajní v rámci hlavného mesta boli zadržané v rámci Operation Discharge, ako si akciu nazval regulačný úrad. Ten sa snaží kalifornskú spoločnosť prinútiť rešpektovať miestne zákony, ktoré nariaďujú predaj smartfónov spolu s nabíjačkou.

Apple Brazil sa následne obrátil na vládu, ktorú požiadal o možnosť predávať svoje telefóny, kým nepadne v kauze konečné rozhodnutie. Podľa informácií portálu Tecnoblog pokračuje značka v predaji v rámci krajiny aj napriek vyššie spomínanej operácii. Apple uviedol, že verí, že v spore zvíťazí.

zdroj: 9to5Mac

cover: Unsplash / Mateus Campos Felipe

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 18 bude zrejme podporovať tieto zariadenia

Tak ako každý rok, aj v 2024 nás čaká nová verzia operačného systému iOS. A ako tomu už býva, s rastúcimi nárokmi sa čas od času stane, že Apple ukončí podporu niektorých starších zariadení.
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.