Apple prestal podpsiovať iOS 16.0.3

24. októbra vydal Apple aktualizáciu iOS 16.1. Z toho dôvodu prestala spoločnosť podpisovať predchádzajúcu verziu iOS s označením 16.0.3, ktorá bola sprístupnená 10. októbra 2022. Tým, že iOS 16.0.3 už nie je oficiálne podpisovaný spoločnosťou Apple, nie je možný ani “downgrade” (prechod na staršiu verziu softvéru) iOS po inštaliácií iOS 16.1.

Apple bežne zastavuje pdopsivoanie starších verzií softvérových aktualizácií po vydaní nových, aby tak “postrčil” svojich zákazníkov k udržiavaniu softvéeru zariadenia v aktuálnom stave. Preto netreba zdôrazňovať, že nie je nič nové na tom, že Apple prestal podpisovať starší iOS 16.0.3. Apple postup, ktorý nepriamo “donúti alebo nabáda” užívateľov k aktualizácií softvéru svojich zariadení má veľmi jednoduchý dôvod. Je ním bezpečnosť. Staršie verzie softvéru sú náchylnejšie k rôznym druhom bezpečnostnej hrozby, nakoľko môžu mať “diery v systéme”, ktoré je možné využiť na získanie prístupu, prípadne krádeži dát. Aktualizácie majú za úlohu tieto chyby opraviť a “diery zaplátať”, nakoľko sa prišlo na to, kde je v predchádzajúcej verzii chyba a tá sa opraví. Preto nie len Apple, ale všetci odborníci v obore kybernetickej bezpečnosti odporúčajú, hneď ako je to možné, aktualizovať softvér v zariadeniach v ktorých má užívateľ uložené svoje dáta.

V skratke, iOS 16.0.3 bola menšia softvérová aktualizácia, ktorá opravovala malé chyby v nových modeloch iPhone 14 a 14 Pro Max.

zdroj: MacRumors

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť