MacBooky by mohli opäť dostať podsvietené logo

Dizajn, ktorí si ešte pamätáme z blízkej minulosti, by sa mohol podľa nových informácií vrátiť.

Ikonické svietiace jablko, ktoré boli vyseknuté do veka, bolo súčasťou MacBooku do roku 2015. Odchod tohto nezameniteľného dizajnového prvku však nemusí byť definitívny.

Apple totiž ešte v máji podal žiadosť o patent týkajúci sa elektronických zariadení s podsvietením a čiastočne zrkadliacim sa povrchom. Nový dokument si ako prvý všimli v PatentlyApple. Inžinieri, ktorí sú v žiadosti spomínaní, sa k spoločnosti Apple pridali  v roku 2018, teda tri roky po tom, čo sa podsvietené logo z krytu MacBookov vytratilo. V prípade nového patentu by teda malo ísť o odlišnú technológiu realizácie.

Prvým Macom, ktorého logo “zažiarilo” bol PowerBook G3 z roku 1999. Odvtedy sa stalo pevnou súčasťou produktu po celých šestnásť rokov. Jedinou úpravou, ktorou prvok prešiel, bola jeho rotácia. Jablko bolo otočené dolu hlavou, ale bol na to dobrý dôvod – aby pri otvorenom laptope nebolo práve takpovediac postavené na hlavu.

Podsvietenie sa z krytov MacBookov začalo vytrácať pred siedmimi rokmi, keď s príchodom kompaktného 12-palcového MacBooku, prišiel Apple s lesklým kovovým logom, podobne ako napríklad na iPade.

zdroj: PatentlyApple

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť