Vyšla druhá public beta iOS a iPadOS 14.4

Apple sprístupnil po vcelku dlhej dobe druhú betu očakávaného updatu pre oba systémy.

Na testovaciu verziu s poradovým číslom dva sa čakalo mesiac od vydania public bety 1.

iOS 14.4 prináša novú funkcionalitu pre HomePod mini, ktorá využíva čip U1, ktorý sa v HomePode nachádza. Výsledkom sú nové vizuálne, zvukové aj dotykové efekty pri prenose audia medzi HomePodom mini a iPhonom s čipom U1 (iPhone 11 a iPhone 12).

HomePod začne vysielať jemnú dotykovú odozvu, ktorá sa zosilňuje paralelne s tým ako sa iPhone približuje k zariadeniu a následne sa otvorí rozhranie prenosu.

Workout sekcia v rámci Apple Watch aplikácie na iPhone obsahuje novú funkciu Time to Walk, v ktorej sa nachádza možnosť Add Newest Workout to Watch.

Novnkou je aj nové nastavenie, ktoré upresňuje aký typ zariadenia je pomocou Bluetooth pripojený. V praxi to umožňuje presné meranie hladiny zvuku pre slúchadlách. Apple meria úroveň hluku pri počúvaní hudby cez slúchadlá a informuje o výsledkoch v rámci aplikácie Zdravie.

zdroj: MacRumors

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.