Vyšla druhá public beta iOS a iPadOS 14.4

Apple sprístupnil po vcelku dlhej dobe druhú betu očakávaného updatu pre oba systémy.

Na testovaciu verziu s poradovým číslom dva sa čakalo mesiac od vydania public bety 1.

iOS 14.4 prináša novú funkcionalitu pre HomePod mini, ktorá využíva čip U1, ktorý sa v HomePode nachádza. Výsledkom sú nové vizuálne, zvukové aj dotykové efekty pri prenose audia medzi HomePodom mini a iPhonom s čipom U1 (iPhone 11 a iPhone 12).

HomePod začne vysielať jemnú dotykovú odozvu, ktorá sa zosilňuje paralelne s tým ako sa iPhone približuje k zariadeniu a následne sa otvorí rozhranie prenosu.

Workout sekcia v rámci Apple Watch aplikácie na iPhone obsahuje novú funkciu Time to Walk, v ktorej sa nachádza možnosť Add Newest Workout to Watch.

Novnkou je aj nové nastavenie, ktoré upresňuje aký typ zariadenia je pomocou Bluetooth pripojený. V praxi to umožňuje presné meranie hladiny zvuku pre slúchadlách. Apple meria úroveň hluku pri počúvaní hudby cez slúchadlá a informuje o výsledkoch v rámci aplikácie Zdravie.

zdroj: MacRumors

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 18 bude zrejme podporovať tieto zariadenia

Tak ako každý rok, aj v 2024 nás čaká nová verzia operačného systému iOS. A ako tomu už býva, s rastúcimi nárokmi sa čas od času stane, že Apple ukončí podporu niektorých starších zariadení.
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.