BMW predstaví ultra širokopásmovú verziu Apple CarKey už koncom roka!

Automobilka, ktorá s Apple spolupracuje na digitálnom kľúči pre vozidlá, chce novinku v Európe spustiť v závere roku 2021.

Digitálne kľúče k vozidlám slúžia ako náhrada za tie tradičné a umožňujú odomykať a štartovať vozidlo. Apple oznámil ich podporu ešte v iOS 13.6 a bavorská automobilka bola prvým a jediným výrobcom, ktorá s Apple na funkcionalite spolupracovala.

NFC (Near Field Communication) verzia Apple CarKey vyžadovala priložiť iPhone s digitálnym kľúčom k dverám vozidla. Nová, vylepšená verzia, ktorú chce BMW predstaviť, bude fungovať bez potreby vyberať iPhone z vrecka a má aj bezpečnostné benefity. Vďaka presnosti ultra širokopásmového signálu značka sľubuje, že pokusy o jeho prerušenie či blokovanie nebudú možné. Premiéru by mal mať vo vozidlách iX.

Podporu ultra wideband štandardu ponúka už viacero Apple produktov od roku 2019. Čip U1 sa nachádza v iPhonoch 11, Apple Watch Series 6 a samozrejme aj najnovších iPhonoch 12.

Apple CarKey sa nachádza aj vo watchOS od verzie 6.2.8 a je teda na mieste očakávať, že digitálne kľúče od BMW bude možné použiť aj s Apple Watch na vašom zápästí.

Technolģoiu digitálnych kľúčov Apple plánuje implementovať aj Hyundai. Kórejský výrobca sa do pozornosti dostal po nedávnych jednaniach s Apple, ktorých výsledkom je spoluprácia na Apple Car. Podrobne sme o tom písali v tomto článku.

zdroj: BMW

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť