BMW predstaví ultra širokopásmovú verziu Apple CarKey už koncom roka!

Automobilka, ktorá s Apple spolupracuje na digitálnom kľúči pre vozidlá, chce novinku v Európe spustiť v závere roku 2021.

Digitálne kľúče k vozidlám slúžia ako náhrada za tie tradičné a umožňujú odomykať a štartovať vozidlo. Apple oznámil ich podporu ešte v iOS 13.6 a bavorská automobilka bola prvým a jediným výrobcom, ktorá s Apple na funkcionalite spolupracovala.

NFC (Near Field Communication) verzia Apple CarKey vyžadovala priložiť iPhone s digitálnym kľúčom k dverám vozidla. Nová, vylepšená verzia, ktorú chce BMW predstaviť, bude fungovať bez potreby vyberať iPhone z vrecka a má aj bezpečnostné benefity. Vďaka presnosti ultra širokopásmového signálu značka sľubuje, že pokusy o jeho prerušenie či blokovanie nebudú možné. Premiéru by mal mať vo vozidlách iX.

Podporu ultra wideband štandardu ponúka už viacero Apple produktov od roku 2019. Čip U1 sa nachádza v iPhonoch 11, Apple Watch Series 6 a samozrejme aj najnovších iPhonoch 12.

Apple CarKey sa nachádza aj vo watchOS od verzie 6.2.8 a je teda na mieste očakávať, že digitálne kľúče od BMW bude možné použiť aj s Apple Watch na vašom zápästí.

Technolģoiu digitálnych kľúčov Apple plánuje implementovať aj Hyundai. Kórejský výrobca sa do pozornosti dostal po nedávnych jednaniach s Apple, ktorých výsledkom je spoluprácia na Apple Car. Podrobne sme o tom písali v tomto článku.

zdroj: BMW

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.