BMW predstaví ultra širokopásmovú verziu Apple CarKey už koncom roka!

Automobilka, ktorá s Apple spolupracuje na digitálnom kľúči pre vozidlá, chce novinku v Európe spustiť v závere roku 2021.

Digitálne kľúče k vozidlám slúžia ako náhrada za tie tradičné a umožňujú odomykať a štartovať vozidlo. Apple oznámil ich podporu ešte v iOS 13.6 a bavorská automobilka bola prvým a jediným výrobcom, ktorá s Apple na funkcionalite spolupracovala.

NFC (Near Field Communication) verzia Apple CarKey vyžadovala priložiť iPhone s digitálnym kľúčom k dverám vozidla. Nová, vylepšená verzia, ktorú chce BMW predstaviť, bude fungovať bez potreby vyberať iPhone z vrecka a má aj bezpečnostné benefity. Vďaka presnosti ultra širokopásmového signálu značka sľubuje, že pokusy o jeho prerušenie či blokovanie nebudú možné. Premiéru by mal mať vo vozidlách iX.

Podporu ultra wideband štandardu ponúka už viacero Apple produktov od roku 2019. Čip U1 sa nachádza v iPhonoch 11, Apple Watch Series 6 a samozrejme aj najnovších iPhonoch 12.

Apple CarKey sa nachádza aj vo watchOS od verzie 6.2.8 a je teda na mieste očakávať, že digitálne kľúče od BMW bude možné použiť aj s Apple Watch na vašom zápästí.

Technolģoiu digitálnych kľúčov Apple plánuje implementovať aj Hyundai. Kórejský výrobca sa do pozornosti dostal po nedávnych jednaniach s Apple, ktorých výsledkom je spoluprácia na Apple Car. Podrobne sme o tom písali v tomto článku.

zdroj: BMW

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.