TSMC plánuje rozšírenie výroby v Arizone

Dvorný výrobca čipov pre Apple chce podľa nových informácií vybudovať nové prevádzky nad rámec pôvodného zámeru.

Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) chce v štáte Arizona postaviť továreň v hodnote 12 miliárd dolárov. Svoj plán spoločnosť predstavil takto pred rokom. Závod vo Phoenixe má zahájiť produkciu o tri roky.

Výrobca produkuje väčšinu svojich komponentov v domovskom Taiwane a má aj niekoľko starších závodov v Číne a vo Washingtone. Podľa troch rôznych zdrojov, ktoré sú oboznámené s celou záležitosťou, má v Arizone vzniknúť ďalších päť prevádzok okrem už zamýšľaného rozsahu. TSMC údajne pri obstarávaní pozemkov pre prvú prevádzku počítalo s dostatočným priestorom pre potenciálnu expanziu.

zdroj: Reuters, Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 17 má vypočuť priania užívateľov

iOS 17 sa pomaly ale isto blíži, a hoci o novej verzii systému zatiaľ nie je jasné, čo prinesie, špekulácie nám naznačujú, že Apple s novou verziou systému vypočuje priania užívateľov.
pokračovanie článku

Sygic opäť chystá novinky, ktoré posunú navigačný biznis ďalej

Developeri, dizajnéri a marketéri zo Sygicu už po 17. krát vystúpili z kolotoča bežnej operatívy, aby sa pozreli na svoje produkty inak. Aj o tom je agilita, ktorá je kultúre Sygicu vlastná od samého začiatku. Na ďalšom Innovation Day opäť dostala šancu zmena, nový pohľad na cieľ v meniacich sa podmienkach. Novinky z dielne populárnej GPS navigácie prídu na trh ešte v prvom polroku.