Trhový podiel AirPods klesol, Apple však stále zostáva na prvom mieste

Podľa najnovšieho prieskumu od Counterpoint bezdrôtové slúchadlá klesli z 41 na 29%.

Napriek tomuto na prvý pohľad výraznému prepadu ostáva Apple na čele rebríčka. S podielom väčšiny ostatných veľkých značiek, ktorý sa pohybuje v rozsahu 2 až 5%, sa kalifornské jablko nemusí o svoju pozíciu príliš obávať. Od dvojky, ktorou je Xiaomi, ho delí viac ako dvojnásobok.

Prepad percent AirPods zapríčinil rast konkurencie v segmente true wireless slúchadiel. Rovnako však stúpa aj dopyt po tomto type audio príslušenstva, keďže výrobcovia smartfónov postupne vypúšťajú slúchadlá z obsahu balenia.

Najnovšie sa k tomuto kroku odhodlal aj Samsung, ktorý si predtým stihol uťahovať z Apple, keď po predstavení iPhone 12 na jeseň minulého roku oznámil štíhlejšie balenie.

Samsung, ktorého podiel je 5%, predstavil takisto vlastné slúchadlá Galaxy Buds Pro s podobnými funkciami ako AirPods Pro.

zdroj: Counterpoint

cover: Unsplash / Omid Armin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.