Tim Cook v novom videu vysvetľuje ochranu súkromia v iOS 15

Video Apple zverejnil regionálne na YouTube kanáloch so zameraním na Európu.

Šéf spoločnosti sa v ňom zameriava špeciálne na aspekt súkromia a jeho ochrany v rámci najnovšieho operačných systémov iOS a iPadOS 15. Oba Apple vydá pravdepodobne na jeseň.

Video s jednoduchým názvom Privacy rozvíja dlhodobú filozofiu značky Apple ohľadom ochrany súkromia a jeho vnímania ako základného ľudského práva. Cook vysvetľuje, že kým ostatní sa na zákazníka orientujú ako na produkt, z ktorého je možné ťažiť stále väčší objem osobných dát, Apple sa sústredí na to, ako môže technológia pracovať pre ľudí.

Vo videu nasledujú aj časti prezentácie, ktorou Apple zahájil minulotýždňovú konferenciu WWDC. Jej súčasťou bolo práve predstavenie noviniek v softvérovom svete Apple.

iOS a iPadOS 15 sú aktuálne testované vývojármi, v priebehu budúceho mesiaca by mala vyjsť aj public beta.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.