Štýlový a výkonný: nový externý SSD od ADATA

Externý SSD disk SE900G je ideálny pre kreatívcov, hráčov a všetkých, ktorý potrebujú prenášať veľké súbory a kladú dôraz na rýchlosť.

Spoločnosť ADATA Technology predstavuje externé SSD SE900G s brilantným RGB osvetlením, ktoré poskytuje vynikajúci výkon vďaka rýchlosti čítania a zápisu až 2 000MB/s. SE900G je približne 25x rýchlejší než štandardný externý pevný disk. Používatelia môžu preniesť objemný 10GB 4K UHD filmový súbor iba za 10s. Pre dosiahnutie týchto rýchlostí je však potrebný port USB 3.2 Gen2x2.

Toto tvrdenie je založené na porovnanie medzi SE900G a pevným diskom ADATA poskytujúcim rýchlosti 80MB/s. Hardware použitý pre porovnanie podporoval USB 3.2 Gen 2 a mal nainštalované ovládače UASP. Skutočný výkon sa môže líšiť v závislosti od konfigurácie hardwaru a softwaru.

Okrem vynikajúceho výkonu prichádza model SE900G tiež s ohromujúcim RGB designom, ktorý je medzi externými SSD skutočne jedinečný. Jeho RGB osvetlenie pokrýva 74 % plochy predného krytu pre nezameniteľnú žiaru a originalitu. Navyše RGB vyžaruje panel s kockovaným vzorom, ktorý poskytuje zariadeniu výrazný premyslený vzhľad. 

Model SE900G je k dispozícii v širokej škále vysokých kapacít – 512GB / 1TB / 2TB, vďaka ktorým sa skvele hodí pre kreatívcov na ukladanie a prenos objemných súborov, alebo pre hráčov na ukladanie herných titulov pre herné konzoly. Keď sú hráči pripravení hrať svoje uložené hry znovu, môžu ich načítať rýchlejšie než so štandardným externým pevným diskom.   

Model SE900G podporuje najrozšírenejšie operačné systémy, ako je Android, Mac OS a Windows. Používatelia si môžu kedykoľvek vychutnávať svoje videá, fotografie, hudbu a všetko ostatné a jednoducho súbory zdieľať prostredníctvom SE900G s väčšinou zariadení.

Viac informácií o dostupnosti nájdete na webe značky.

O spoločnosti ADATA

ADATA Technology je jedným z najväčších výrobcov DRAM modulov a USB flash diskov na svete. Ponúka komplexné riešenia vrátane pamäťových kariet, SSD diskov a prenosných hard diskov. Portfólio ADATA zahŕňa tiež energetické zdroje pre mobilné zariadenia a riešenia pre špičkové LED osvetlenia. Produkty ADATA opakovane získavajú medzinárodné uznanie od organizácií, ako je iF Design Awards (Nemecko), red dot Awards, CES Best of Innovations Awards, Good Design Awards (Japonsko), Best Choice of Computex Awards a Taiwan Excellence Gold Awards. Slogan spoločnosti „Love, Life, Dreams“ stelesňuje filozofiu značky ADATA, ktorá chce prinášať inovatívne pamäťové produkty. Pre viac informácií, prosím, navštívte www.adata.com.

zdroj: ADATA

komentáre
 1. Zabudli ste dodať, že tento disk s brilantným osvetlením a ohromujúcim designom (vyzerá otrasne a z toho osvetlenia sa určite každý od radosti zblázni) využíva rozhranie USB 3.2 Gen2x2, ktoré drvivá väčšina počítačov nemá. Takže pre korektné informovanie čitateľov by bolo dobré doplniť do článku, že pre využitie rýchlosti 2000 MB/s je potrebné rozhranie USB 3.2 Gen2x2. Ak ho užívateľ nemá (väčšina má USB 3.2 Gen2), tak maximálna teoretická rýchlosť bude 1000 MB/s, prakticky to pôjde na Windows 10 alebo na macOS okolo 800 MB/s.

  3
  0
   1. A ešte dodám, že USB 3.2 Gen2x2 nepodporuje žiaden Mac. Tento disk by som k Macu nedoporučil, pôjde tak isto rýchlo ako štandardné kvalitné SSD disky. Ak chceme naozaj neskutočnú rýchlosť, tak pripojme k Macu disk s rozhraním Thunderbolt, tam sa vieme dostať u kvalitných produktov nad 3000 MB/s.

    2
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť