Apple chystá prídavné batérie pre iPhone

Doplnok bude určený pre najnovšiu generáciu a využívať bude magnet v zadnej časti prístroja.

Batérie pripájané pomocou technológie MagSafe vyvíja značka už minimálne rok a podľa informácií Bloombergu majú niektoré z prototypov povrch z bielej gumy.

Od doplnkových batérií pre iPhone, ktoré sú už aktuálne v ponuke, sa bude nový, potenciálne atraktívny, produkt odlišovať v kapacite doplnkovej energie pre smartfón. Takisto nebude slúžiť ani ako ochranný kryt pre celý iPhone.

Interné testy preukázali dostatočnú silu magnetu, aby modul s batériami ostal pripojený, problémom, ktorý predstavenie novinky oddialil, bol softvér. Ten na iPhone chybne varoval pred prehriatim modulu. Výzvou pri vývoji bude aj riešenie situácie, keď používateľ používa iPhone s krytom a bez krytu.

Práca značky na novom príslušenstve zameranom na nabíjanie často končí v slepej uličke a môže to byť aj prípad novej externej batérie. V minulosti vyvíjal Apple AirPower podložku pre nabíjanie viacerých svojich produktov ako Apple Watch, iPhone či AirPods súčasne. Nakoniec bol však projekt po dvoch rokoch ukončený pre problémy s prehrievaním.

Kategória doplnkov sa pre Apple stala postupom času zdrojom nezanedbateľného príjmu. V poslednom kvartáli priniesla až 12% celkového príjmu značky, takmer 13 miliárd dolárov.

MagSafe, s ktorým má Apple veľké plány, by mohol v budúcnosti fungovať ako prepojený ekosystém. Značka okrem iného totiž pracuje aj na riešení, kedy by sa jednotlivé zariadenia mohli vzájomne nabíjať.

zdroj: Bloomberg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.