Staršie Macy po update na macOS Monterey môžu ostať nefunkčné

Niektorí používatelia sa po aktualizácii na najnovší operačný systém, ktorý vyšiel iba minulý mesiac, sťažujú na zablokovanie ich zariadenia.

Problém sa prejavuje napríklad nemožnosťou počítač zapnúť, čo v praxi pochopiteľne znemožňuje akékoľvek použitie. Možno to znie povedome. Je to preto, lebo podobný problém Apple riešil už pri vydaní macOS Big Sur minulý rok. Update takisto spôsobil “paseku” medzi staršími MacBookmi Pro, ktoré znefunkčnil.

V prípade verzie Monterey sa počas aktualizovania Mac vypne a následne ho nie je možné znovu zapnúť. Riešením, ktoré sa objavilo na fórach Apple Support, je skúsiť obnovu firmvéru. Tento postup uvádza aj spoločnosť vo svojich dokumentoch ako možné riešenie vo výnimočných prípadoch pri problémoch s updatom macOS. Problém sa podľa používateľov týka starších MacBookov Pro, Macov mini a iMacov.

Apple aktuálne testuje macOS 12.1, no táto verzia nevyjde ešte niekoľko týždňov. Ak ste teda ešte neaktualizovali na macOS Monterey, možno sa oplatí počkať, kým nevyjde viac verzií nového systému.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť