Staršie Macy po update na macOS Monterey môžu ostať nefunkčné

Niektorí používatelia sa po aktualizácii na najnovší operačný systém, ktorý vyšiel iba minulý mesiac, sťažujú na zablokovanie ich zariadenia.

Problém sa prejavuje napríklad nemožnosťou počítač zapnúť, čo v praxi pochopiteľne znemožňuje akékoľvek použitie. Možno to znie povedome. Je to preto, lebo podobný problém Apple riešil už pri vydaní macOS Big Sur minulý rok. Update takisto spôsobil “paseku” medzi staršími MacBookmi Pro, ktoré znefunkčnil.

V prípade verzie Monterey sa počas aktualizovania Mac vypne a následne ho nie je možné znovu zapnúť. Riešením, ktoré sa objavilo na fórach Apple Support, je skúsiť obnovu firmvéru. Tento postup uvádza aj spoločnosť vo svojich dokumentoch ako možné riešenie vo výnimočných prípadoch pri problémoch s updatom macOS. Problém sa podľa používateľov týka starších MacBookov Pro, Macov mini a iMacov.

Apple aktuálne testuje macOS 12.1, no táto verzia nevyjde ešte niekoľko týždňov. Ak ste teda ešte neaktualizovali na macOS Monterey, možno sa oplatí počkať, kým nevyjde viac verzií nového systému.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.