Šéf Intelu vo februári končí

Bob Swan sa pozície výkonného riaditeľa vzdá 15. februára. Kormidlo má prevziať šéf VMWare, Pat Gelsinger.

Pod Swanovým vedením zažil Intel obdobie výrazného klesajúcej popularity. Apple v lete minulého roku oznámil prechod na vlastné procesory, čo nevyhnutne predznamenalo ukončenie partnerstva. Podobne má postupovať v dohľadnej dobe Microsoft, ktorý patrí takisto k veľkým odberateľom Intelu.

Ďalším nezdarom bolo výrazné odloženie predstavenia najnovších 7nm procesorov, nehovoriac o tom, že hlavný konkurent AMD získal významný podiel na trhu.

Swan predtým ako sa v januári 2019 stal výkonným riaditeľom bol hlavou financií. Jeho nástupca z VMWare má technické pozadie, čo môže prísť Intelu vhod. Akcie Intelu na zmenu vedenia zareagovali desaťpercentným skokom nahor.

zdroj: CNBC

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.