Šéf Intelu vo februári končí

Bob Swan sa pozície výkonného riaditeľa vzdá 15. februára. Kormidlo má prevziať šéf VMWare, Pat Gelsinger.

Pod Swanovým vedením zažil Intel obdobie výrazného klesajúcej popularity. Apple v lete minulého roku oznámil prechod na vlastné procesory, čo nevyhnutne predznamenalo ukončenie partnerstva. Podobne má postupovať v dohľadnej dobe Microsoft, ktorý patrí takisto k veľkým odberateľom Intelu.

Ďalším nezdarom bolo výrazné odloženie predstavenia najnovších 7nm procesorov, nehovoriac o tom, že hlavný konkurent AMD získal významný podiel na trhu.

Swan predtým ako sa v januári 2019 stal výkonným riaditeľom bol hlavou financií. Jeho nástupca z VMWare má technické pozadie, čo môže prísť Intelu vhod. Akcie Intelu na zmenu vedenia zareagovali desaťpercentným skokom nahor.

zdroj: CNBC

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.