Apple už testuje macOS 12

Zmienky o testovaní nástupcu macOS 11 Big Sur sa našli pred pár dňami na serveroch Synium Software.

Fáza testovania verejnosťou prichádza spravidla po dlhodobom internom testovaní. Predstavenie novej generácie operačného systému pre Mac sa očakáva na tohtoročnom vydaní konferencie WWDC. Na tej poslednej sme videli práve Big Sur, ktorý následne dorazil na jeseň minulého roku.

Prečo dostane nový macOS prívlastok 12? Apple v minulosti využíval odlišný spôsob označovania, ktorý bol určitým spôsobom nešikovný, keď viacero verzií spadalo pod macOS 10 a tie boli následne odlišované dodatočným číslovaním (macOS 10.13.0 High Sierra či macOS Catalina 10.15.1).

Po novom by spoločnosť mohla prejsť na označenie, ktoré pripomína iOS. Po macOS 11 Big Sur tak bude nasledovať macOS 12. Dodatkový názov zatiaľ nepoznáme, no pôjde pravdepodobne o ďalšiu zaujímavú lokalitu Kalifornie.

zdroj: MacWorld

komentáre
  1. Správne Apple! Potrebujeme ešte neprehľadnejší a hnusnejší design ako má Big Sur. Kde je prehľadný a na pohľad príjemný design OS X 10.9 a starších. Quo vadis Apple?

    6
    1
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.