Apple už testuje macOS 12

Zmienky o testovaní nástupcu macOS 11 Big Sur sa našli pred pár dňami na serveroch Synium Software.

Fáza testovania verejnosťou prichádza spravidla po dlhodobom internom testovaní. Predstavenie novej generácie operačného systému pre Mac sa očakáva na tohtoročnom vydaní konferencie WWDC. Na tej poslednej sme videli práve Big Sur, ktorý následne dorazil na jeseň minulého roku.

Prečo dostane nový macOS prívlastok 12? Apple v minulosti využíval odlišný spôsob označovania, ktorý bol určitým spôsobom nešikovný, keď viacero verzií spadalo pod macOS 10 a tie boli následne odlišované dodatočným číslovaním (macOS 10.13.0 High Sierra či macOS Catalina 10.15.1).

Po novom by spoločnosť mohla prejsť na označenie, ktoré pripomína iOS. Po macOS 11 Big Sur tak bude nasledovať macOS 12. Dodatkový názov zatiaľ nepoznáme, no pôjde pravdepodobne o ďalšiu zaujímavú lokalitu Kalifornie.

zdroj: MacWorld

komentáre
  1. Správne Apple! Potrebujeme ešte neprehľadnejší a hnusnejší design ako má Big Sur. Kde je prehľadný a na pohľad príjemný design OS X 10.9 a starších. Quo vadis Apple?

    6
    1
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.