O polovicu rýchlejší: Prvé benchmarky ukazujú mieru posunu nového iPadu Pro

Najnovší model poháňa čip M1 z rodiny Apple Silicon.

Podľa piatich testov na Geekbench 5 získala najnovšia generácia iPadu Pro priemerné skóre 1 718 (single-core) a 7 284 (multi-core). Oproti tomu dosiahol predchádzajúci iPad Pro s čipom A12Z priemerné skóre 1 121 (single-core) a 4 656 (multi-core). Vo výsledku je tak model s M1 procesorom rýchlejší približne o 56%.

V multi-core teste sa nový iPad približuje MacBooku Air s M1, s rozdielom 94 bodov a 16-palcový MacBook Pro s i9 dokonca prekonáva o 439 bodov.

V otázke grafického výkonu je podľa testov M1 iPad Pro o 71% rýchlejší ako predchádzajúca, štvrtá generácia produktu. Aj v tomto aspekte je tablet porovnateľný s Macmi s M1 procesorom.

zdroj: MacRumors

komentáre
    1. Evidentne neretusujes 24Mpx fotky v Affinity, nerendrujes videa z LumaFusion, nekopirujes 60-100Gb dat na externy HDD a podobne kde aj sa 6Gb RAM zapotila / podla tvojej logiky sme este v dobe kamennej bez ohna 😅 ale joo, Typicky zaostalecky sposob “nepotrebujem ja = nepotrebuje nik” 🤘 pekny den

      4
      0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.