Nový iPhone pridá na hrúbke a dostane aj výraznejší modul fotoaparátu

V poradí trinásta generácia Apple smartfónu bude o niečo objemnejšia ako jej predchodca.

Zmenu rozmerov naznačujú nákresy, o ktorých informoval MacRumors. Portál uviedol, že schémy pochádzajú zo zdroja, ktorý už v minulosti predpovedal vývoj plánov Apple pokiaľ išlo o dizajn produktov.

iPhone 13 má podľa spomínaných nákresov pridať na hrúbke zariadenia 0,17 mm, s celkovou hrúbkou 7,57 mm. Pre väčšinu ľudí teda pôjde o nebadateľný rozdiel.

To však možno nebude platiť o moduloch fotoaparátu. Panel s objektívmi by v prípade nového iPhonu 13 mal mať hrúbku 2,51 mm, čo je oproti 1,5 mm z iPhonu 12 väčší rozdiel. Model s označením Pro a trojicou objektívov bude mať kamerový modul s hrúbkou 3,65 mm.

Nárast hrúbky má docieliť menej prečnievajúce šošovky ako pri iPhonoch 12. V tohtoročnej generácii by jednotlivé objektívy mali byť viac zapustené do panelu, v ktorom sa nachádzajú – podobne ako to má napríklad iPad Pro z minulého roku.

Okrem hrúbky sa zmení aj šírka a výška fotoaparátu. Modul pre iPhone 13 by mal mať štvorcový tvar – s rozmermi približne 29 x 29 mm (modul iPhone 12 má rozmery 28 x 30 mm). Celkové umiestnenie bude o milimeter vyššie. V prípade iPhonu 13 Pro bude panel výrazne väčší. Rozmery sú odhadované na 36 x 37 mm, čo zariadenie v tomto ohľade priblíži modelu iPhone Pro Max.

Ak sa prognózy so zmenami rozmerov ukážu správne, nebude možné využívať pre iPhone 13 napríklad obaly z predchádzajúcej generácie ale ani medzi jednotlivými modelmi.

zdroj: MacRumors

komentár
  1. Každý iPhone je väčší a ťažší. Dokonca aj iPhone mini je väčší a o 20% ťažší ako pôvodný SE – preto sa tak zle predáva… Quo vadis Apple?

    4
    2
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť