Nový iPhone má podporovať výkonnejšie nabíjačky

Tohtoročná generácia smartfónov od Apple má byť podľa nových správ kompatibilná s 25W nabíjačkami.

Doteraz bol limit rýchleho nabíjania stanovený na 20W, ktorý podporujú aj aktuálne iPhony 12. Zariadenie tak bolo možné nabíjať iba do tejto úrovne – aj po pripojení k výkonnejšiemu adaptéru iPhone udržoval nastavený limit.

Podľa informácie, ktorá sa objavila najprv na čínskom portáli My Drivers, dostanú však už na jeseň predstavené iPhony možnosť nabíjania s výkonom až do 25W. Apple takisto údajne predstaví novú nabíjačku s touto hodnotou, ktorú bude možné dokúpiť ako príslušenstvo. 20W adaptér od Apple sa aktuálne predáva za 25 €.

25W adaptér neprinesie dramatický rozdiel oproti súčasnému štandardu pre bežných používateľov. Hodiť sa bude skôr majiteľom high-end modelov s pokročilými technológiami displeja, ktoré budú mať aj vyššiu spotrebu.

iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max majú podľa očakávaní disponovať obrazovkou s LTPO. Technológia je predpokladom pre 120Hz obnovovaciu frekvenciu a takisto aj pre always-on displej.

zdroj: MacRumors

cover: Unsplash / Andreas Haslinger

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.